یک فعال صنف نایلون و ظروف پلاستیکى گفت: نرخ ظروف پلاستیکى و یکبار مصرف نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

 به گزارش نسیم اقتصاد، احمد مقیمى اصل با گلایه از گرانى بیش از حد ظروف یکبار مصرف و پلاستیکى اظهار کرد: با توجه به اینکه در ماه هایى مانند محرم و شعبان و سایر اعیاد و ایام سوگوارى، مصرف ظروف یکبار مصرف به اوج مى رسد، اما سال هاست نتوانسته‌ایم پتروشیمى‌ها را قانع کنیم که قبل از فرارسیدن این ایام دپو کنند تا با کمبود مواجه نشویم.

او اضافه کرد: البته اگرچه ظروف یکبار مصرف و نایلون نسبت به سال گذشته افزایش نرخ داشته اما نرخ فعلى از دو ماه پیش ارزان تر است.

خرید به کیلو فروش به تعداد!

مقیمى با اشاره به برخى سودجویى هاى برندهاى معروف ظروف پلاستیکى در خرید و عرضه تصریح کرد: به طور کل خرید ظروف یکبار مصرف و پلاستیکى با جمع تمام هزینه‌ها به کیلویى 16هزار تومان مى رسد در حالیکه برخى از صاحبان برند در این صنف نرخ فروش را تا 40هزار تومان نیز بالا مى برند و از طرف دیگر درحالیکه کیلویى خرید مى کنند به مشترى به تعداد مى فروشند چرا که از این طریق سود بیشترى عایدشان مى شود.

وى همچنین هشدار داد: برخى ظروف پلاستیکى، نایلون و سفره یکبار مصرف از مواد پرت و ضایعات ساخته مى شوند و ما از دولت خواستار نظارت بیشتر بر مراکز هستیم.

رئیس سابق اتحادیه ظروف پلاستیکى و نایلون توصیه کرد: برخى از سفره هاى یکبار مصرف 100درصد شیمیایى هستند و توصیه مى کنیم ظروف پلاستیکى، ظروف یکبار مصرف و همچنین سفره هاى یکبار مصرف ارزان نخرند.

مقیمى در پایان با اشاره به نزدیک شدن ایام محرم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نرخ ظروف یکبار مصرف بیش از حد گران شده، ما دیگر انتظار افزایش نرخ دوباره در ماه محرم را نداریم.

منبع: اقتصادآنلاین