قیمت هر بشکه نفت برنت پس از افزایش 4.7 درصدی در روز سه شنبه (بیشترین درصد رشد روزانه از ماه دسامبر) امروز 35 سنت معادل 0.6 درصد کاهش داشت و به 60 دلار و 95 سنت رسید.

به گزارش نسیم اقتصاد، پس از آنکه آمارهای صنعتی نشان داد که میزان ذخایر نفت خام امریکا در هفته گذشته به شکل غیرمنتظره‌ای افزایش یافته است، نرخ نفت امروز با کاهش مواجه بود.

این در حالی است که دیروز و پس از اقدام دولت ترامپ مبنی بر تعویق اعمال تعرفه بر برخی از کالاهای امریکایی نرخ کالاهای خام، شاخص‌های بورس و سایر کالاها با افزایش مواجه بود. نرخ نفت نیز دیروز تا 5 درصد افزایش یافت.

بر اساس این گزارش نرخ هر بشکه نفت برنت پس از افزایش 4.7 درصدی در روز سه شنبه (بیشترین درصد رشد روزانه از ماه دسامبر) امروز 35 سنت معادل 0.6 درصد کاهش داشت و به 60 دلار و 95 سنت رسید. نرخ نفت خام امریکا هم که روز گذشته 4 درصد افزایش یافته بود، امروز 46 سنت معادل 0.8 درصد کاهش داشت و به 56 دلار و 64 سنت رسید.

در هفته‌های اخیر بازارها تحت تاثیر مواضع ناگهانی ترامپ در زمینه جنگ تجاری بوده‌اند و همچنان به دلیل عدم قابلیت پیش‌بینی این مواضع با احتیاط حرکت می‌کنند.

گرگ مک کینا استراتژیست موسسه مک کینا ماکرو فایننشال در استرالیا گفت: «فهمیدن اینکه ترامپ چه اقدامی قرار است انجام دهد هر روز دارد سخت تر می‌شود. تنها می‌توان گفت که او گاهی به نفع مصالح خود و گاهی به ضرر منافع خودش عمل می‌کند.»

وزارت بازرگانی چین روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، مقامات تجاری امریکا و چین تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کرده و توافق کرده‌اند که در طی دو هفته آینده دوباره صحبت کنند.

آمارهای انستیتوی نفت امریکا نشان می‌دهد که میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته به شکل غیرمنتظره‌ای افزایش یافته است.

به گفته تحلیلگران، علاوه بر نشانه هایی از کاهش تنش بین امریکا و چین، تمایل عربستان به محدود کردن صادرات نفت از دیگر عوامل رشد نرخ نفت در چند روز گذشته بوده است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات شما