قیمت هر اونس طلا که دیروز تا بالاترین رقم 6 سال گذشته یعنی 1534 دلار و 31 سنت بالا رفته بود، امروز با 0.09 درصد کاهش به 1500 دلار و 10 سنت رسید.

به گزارش نسیم اقتصاد، پس از آنکه امریکا اعلام کرد که وضع تعرفه بر برخی کالاهای چینی را به تعویق می‌اندازد و به دنبال انتشار خبرهایی در مورد توافق طرفین برای ادامه مذاکرات تجاری، نرخ طلا امروز با کاهش مواجه بود.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا که دیروز تا بالاترین رقم 6 سال گذشته یعنی 1534 دلار و 31 سنت بالا رفته بود، امروز با 0.09 درصد کاهش به 1500 دلار و 10 سنت رسید. نرخ طلا در بازار امریکا نیز امروز 0.27 درصد افت داشت و به 1510 دلار رسید.

دفتر نمایندگی تجاری امریکا دیروز اعلام کرد، دولت ترامپ اعمال تعرفه 10 درصدی بر برخی کالاهای چینی از جمله لپتاپ و تلفن همراه را که قرار بود از اول ماه آینده شروع شود به تعویق انداخته است.

تای ونگ، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «این تعویق وضع تعرفه ها، احتمالا موجب کاهش تب خرید در بازار طلا می‌شود... اما این افت قیمت‌ها در بازار طلا کوتاه مدت خواهد بود و این تحول تاثیری بلندمدت بر چشم‌انداز مثبت بازار فلز زرد نخواهد داشت.»

انتشار خبرهایی از توافق امریکا و چین برای انجام مذاکرات تجاری تلفنی در طی 2 هفته آینده موجب شده تا ارزش سهام در بورس امریکا و ارزش دلار بالا برود.

باب هابرکورن، تحلیلگر بازار طلا در موسسه آر جی او فیوچرز گفت: «تا دو هفته آینده طلا در وضعیت تدافعی قرار خواهد گرفت. بعید است شاهد افزایش قیمت‌های انفجاری نظیر آنچه در دو هفته اخیر دیدیم باشیم.»

دیروز به دلیل افت شدید ارزش پزوی آرژانتین و ناآرامی‌ها در هنگ کنگ نرخ طلا به بالاترین رقم‌ها در طی بیش از 6 سال گذشته رسیده بود. درحال‌حاضر تمرکز بازار روی سمپوزیوم سالانه فدرال رزرو در هفته آینده است تا سرنخ هایی از رویکرد پولی آینده بانک مرکزی امریکا به‌دست بیاورد.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات شما