آخرین تغییرات قیمت سکه و طلا به شرح زیر است:

به گزارش نسیم اقتصاد، هم‌اکنون هر گرم طلای 18 عیار 419 هزار تومان و هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی 4 میلیون و 217 هزار تومان نرخ خورده است.

در حالی که نگرانی‌ها از اعتراضات هنگ کنگ و افت شدید ارزش پول ملی آرژانتین ترس از افت اقتصاد جهانی را بیشتر کرده و موجب شده تا سرمایه‌گذاران از بازارهای پرریسک به بازارهای امن تر کوچ کنند، نرخ طلا امروز به بالاترین رقم در طی بیش از 6 سال گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز پس از رسیدن به بالاترین رقم از آوریل 2013 یعنی 1518 دلار و 3 سنت، اندکی تعدیل شد و با رشد 0.3 درصدی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 1515 دلار و 32 سنت رسید. نرخ طلا در بازار امریکا نیز امروز با 0.6 درصد افزایش به 1526 دلار و 90 سنت رسید.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر بازار ارز در موسسه دیلی اف ایکس گفت: «تمایل سرمایه‌گذاران به ریسک‌پذیری کاملا کاهش یافته است. بحران در آرژانتین و وخیم تر شدن اوضاع هنگ کنگ عواملی هستند که به کند تر شدن رشد اقتصاد جهانی کمک می‌کنند.»

وی افزود: «بانک‌های مرکزی جهان کار زیادی نمی‌توانند انجام دهند زیرا نرخ بهره آنها هم اکنون در نزدیکی پایین‌ترین رقم‌ها قرار دارد. سیاستگذاران پولی ابزارهای چندانی برای مقابله با کند شدن رشد اقتصاد جهانی در اختیار ندارد.»

روز گذشته معترضان فرودگاه هنگ کنگ، پرترددترین فرودگاه باری جهان را به تعطیلی کشاندند. اعتراضات که بیش از دو ماه پیش و به بهانه مخالفت با لایحه استرداد مجرمان از هنگ کنگ به چین آغاز شده، اکنون به درخواست‌های گسترده تر برای برقراری دموکراسی در این منطقه خودمختار تبدیل شده است.

در قسمت دیگری از جهان، نگرانی‌ها ازتبعات شکست مائوریسیو ماکری در انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین و احتمال اتخاذ سیاست‌های مداخله گرانه از سوی این کشور موجب شده تا بازارهای مالی این کشور شاهد افت شدید شاخص‌ها باشند.

این خبرهای نگران‌کننده در کنار نگرانی‌ها از ادامه جنگ تجاری میان امریکا و چین موجب شده تا سرمایه‌گذاران از بازارهای بورس به سمت بازارهای امنی نظیر بازار طلا کوچ کنند.

امروز در بازار سبزه‌میدان، نرخ طلا نسبت به روز کاری قبل، افزایش یافته است؛ هر گرم طلای 18عیار با نرخ 419 هزار تومان، هر گرم طلای 24عیار با نرخ 558 هزار و 700 تومان و هر مثقال طلا با نرخ یک میلیون و 815 هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

سکه‌فروشان سبزه‌میدان، امروز نرخ سکه بهار آزادی طرح جدید را 4 میلیون و 217 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم را 4 میلیون و 94 هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی را 2 میلیون و 218 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی را یک میلیون و 409 هزار تومان و سکه گرمی را 959 هزار تومان اعلام کرده‌اند.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات شما