قیمت پراید در بازار تهران در مرز 49 میلیون تومان قرار گرفت.

به گزارش نسیم اقتصاد، در پایان هفته جاری هر دستگاه پراید با عقب نشینی در قیمت، از سوی نمایشگاه داران به نرخ 48 میلیون و 700 هزار تومان و بدون واسطه به نرخ 48 میلیون تومان عرضه شد.

  سایپا 131 نیز به نرخ 43 میلیون و 700 هزار تومان در بازار فایل شده است. نرخ سایپا 132 برابر با 46 میلیون تومان و سایپا 151 به نرخ 44 میلیون تومان برای فروش اعلام شده است.

 قیمت‌ها در بازار این خودرو که ارزان قیمت‌ترین خودروی فعلی تلقی می‌شود عقب نشینی اندکی را نشان می‌دهد اما فعالان بازار خودرو معتقدند رکود کنده فعلی سبب شده است تبدیل خودرو به پول نقد، یکی از دشوارترین اقدامات باشد چرا که مشتری در شرایط کنونی نایاب‌ترین است.

 بر این اساس نبود مشتری سبب شده است روزانه خرید و فروش اندکی در بازار ثبت شود و برخی کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند نیز از طریق ثبت نام‌ها در فروش‌های فوری و مدت دار خودرو نیاز خود را تامین نمایند.

 حسین اردوخانی، فعال بازار خودرو و رئیس سابق صنف نمایشگاه داران، رکود کنونی در بازار را یکی از عجیب‌ترین رکودها می‌داند و معتقد است در چند دهه گذشته هیچ گاه بازار خودرو در چین وضعیتی با این میزان اندک خرید و فروش قرار نگرفته است.

منبع: خبرآنلاین

اخبار مرتبط

نظرات شما