نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی از درخواست نمایندگان شمالی کشور از رئیس‌جمهور به جهت ممنوعیت واردات برنج از ابتدای مرداد تا پایان آبان ماه خبر داد.

به گزارش نسیم اقتصاد، ولی داداشی امروز در گفت‌وگو با فارس در رشت با اشاره به اهمیت کشاورزی در اقتصاد و تأمین زنجیره غذایی اظهار کرد: کشاورزی در تمامی کشورها یکی از مهم‌ترین موضوعات هر کشور بوده و در درآمد و زنجیره غذایی مردم مستقیماً تأثیر به سزایی دارد.

وی با اشاره به نقش کشاورزی در گیلان و مشغول بودن مردم استان به کشت برنج افزود: برنج و چای محصول استراتژیک در گیلان به شمار می‌رود و همه باید علاوه برافزایش و بهبود کیفیت این محصول در حفظ این محصول کشاورزی پراهمیت و اشتغال‌زا کمک کنیم.

نماینده مردم بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ممنوعیت واردات برنج قبل از آغاز برداشت آن گفت: بنابر مصوبات گذشته، واردات برنج طی چهار ماه ممنوع است و دولت باید در این زمینه اهتمام بیشتری بورزد و از هم‌اکنون واردات این محصول مهم و استراتژیک را ممنوع کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به نامه جمعی از وکلای شمالی به دولت مبنی بر اعمال ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت آن خاطرنشان کرد: نمایندگان استان‌های گیلان، مازندران و گلستان طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار ممنوعیت واردات برنج از ابتدای مرداد تا پایان آبان ماه به‌منظور حمایت از تولید و حفظ محصول برنج در تأمین زنجیره غذایی مردم شده‌اند.

داداشی با انتقاد از تلاش مافیای برنج برای واردات آن در فصل برداشت تصریح کرد: متأسفانه دست وزارت کشاورزی با مافیای محصولات کشاورزی ازجمله گوشت، برنج و سایر محصولات در دست یکدیگر بوده و رانت‌خواران از هر فرصتی برای کور کردن اقتصاد کشور و ضربه به کشاورزان به کار می‌گیرند.

عضو هیأت‌رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وزارت کشاورزی باید نسبت به منع واردات برنج تصمیم قاطع بگیرد، گفت: وزارت جهاد کشاورزی با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و نام‌گذاری امسال به نام رونق تولید باید باقوت، قدرت و قاطعیت بیشتری نسبت به ممنوع کردن واردات برنج گام برداشته و بیش‌ازپیش کشاورزان را اندوهگین نکند و اقتصاد کشاورزی را به سخره نگیرد.

اخبار مرتبط

بورس رکورد شکست

بورس رکورد شکست

شاخص بورس امروز درحالی به 332 هزار و 567 واحد رسید که می‌توان گفت رکورد خود در نیمه مهر... 17 آذر 1398

نظرات شما