طی هفته‌های گذشته افرادی اقدام به خرید خودرو با نرخ بالا کردند و در اکنون حاضر به فروش آنها نیستند و منتظرند قیمت‌ها دوباره افزایش یابد از طرفی خریداران نیز منتظر کاهش بیشتر نرخ هستند.

 به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از میزان، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه نرخ خودرو در بازار کاهش یافته است، گفت: فروش خودرو در بازار باید بر اساس یک فرمول و درصد سود مشخص باشد.

 سعید موتمنی اظهار کرد: درحال‌حاضر بازار خودرو آرام است اما، خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد.

 رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه هیجانی که در یک ماه گذشته در بازار وجود داشت درحال‌حاضر فروکش کرده است، گفت: البته این هیجان توسط دلالان ایجاد شده بود که به صورت کاذب قیمت‌ها را افزایش داده بودند در حالی که خرید و فروشی صورت نمی‌گرفت و فقط بر روی کاغذ این موضوع وجود داشت.

 وی خاطرنشان کرد: طی هفته‌های گذشته افرادی اقدام به خرید خودرو با نرخ بالا کردند و در اکنون حاضر به فروش آنها نیستند و منتظرند قیمت‌ها دوباره افزایش یابد از طرفی خریداران نیز منتظر کاهش بیشتر نرخ هستند.

 وی با بیان اینکه گر عرضه به اندازه مورد نیاز باشد بازار رونق خواهد داشت و قیمت‌ها متعادل خواهد بود، تصریح کرد: در حالی که نرخ پژو 2008 طی روزهای گذشته افزایش زیادی یافته بود با عرضه این خودرو از سوی خودروساز، روز گذشته نرخ کاهش یافت.

 موتمنی تصریح کرد: تمام ثبت نام‌هایی که صورت می‌گیرد در فروش فوری ها، 90 درصد آنها مصرف‌کننده نیستند و با خریداری این خودروها و عرضه آنها با نرخ بالا، بازار را بهم می‌ریزند.

 رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه فروش خودرو در بازار باید بر اساس یک فرمول و درصد سود مشخص باشد تاکید کرد: زمانی که نرخ خودرو مشخص نشده نهاد نظارتی هم نمی‌تواند بر روی نرخ نظارت کند.

 وی با بیان اینکه باید سامانه نرخ خودرو در کشور ایجاد شود، خاطرنشان کرد: اگر سامانه خودرو وجود داشت، نرخ خودرو دقیقاً مشخص بود و کسی نمی‌توانست بازار را ملتهب کند و سایت‌ها هم فقط می‌توانستند کار تبلیغات انجام دهند.

 موتمنی با بیان اینکه قیمت‌ها نسبت به سه هفته گذشته کاهش یافته است گفت: به عنوان مثال نرخ پراید 111 تا حدود 60 میلیون تومان رسیده بود که درحال‌حاضر به 51 میلیون تومان رسیده است، خودروی هایما از 380 تومان به 340 میلیون تومان رسیده است، اما مشتری برای این قیمت‌ها وجود ندارد.