قیمت پیاز در میادین تره‌بار شهرداری بعد از مدت‌ها به زیر 4 هزار تومان رسید. قیمت تخم‌مرغ هم اندکی کاهش یافته است. علاوه بر این چند محصول صیفی هم ارزان‌تر شده‌اند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از گسترش نیوز، بررسی قیمت‌ها در میادین تره‌بار شهرداری تهران نشان می‌دهد که دوره گرانی پیاز به پایان رسیده است. به دنبال کاهش 200 تومانی قیمت هر کیلو گوشت مرغ، قیمت تخم‌مرغ هم اندکی کاهش یافت. با گزارش گسترش‌نیوز همراه باشید.

موج دوم ارزانی پیاز آغاز شده است. در حال حاضر قیمت هر کیلو پیاز زرد و سفید درجه‌یک 3800 تومان و نوع دست‌چین آن 4800 تومان است. قیمت هر کیلو سیب‌زمینی هم از 4500 تومان به 4100 تومان رسیده است. در ادامه می‌توانید فهرست مهم‌ترین محصولات صیفی که دستخوش کاهش قیمت شده‌اند را به همراه مقدار کاهش قیمت آنها مشاهده کنید. تخم‌مرغ

کاهش جزئی تومانی قیمت تخم‌مرغ را نمی‌توان به از راه رسیدن فصل گرم نسبت داد چون طبق اعلام رئیس اتحادیه پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی، برومند چهارآئین، تولیدکنندگان مرغ و تخم‌مرغ از قیمت‌های اعلام‌شده، راضی نیستند. به نظر می‌رسد که مذاکرات میان پرورش‌دهندگان با مقامات دولتی به نتیجه نرسیده و احتمالا شاهد کاهش بیشتر این محصولات خواهیم بود.

هر شانه تخم‌مرغ 1100 تومان ارزان شده است. لازم به ذکر است که قیمت هر شانه تخم‌مرغ 31800 تومان بود اما اکنون به 12700 تومان رسیده است. قیمت هر عدد تخم‌مرغ 423 تومان است. لازم به ذکر است که قیمت هر کیلو مرغ در میادین تره‌بار به زیر 10 هزار تومان رسیده است.

اخبار مرتبط

نظرات شما