عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد: با توجه به برآیند عمومی در مجلس شورای اسلامی، تفکیک وزارت صنایع در این دوره رای می‌آورد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، عبدالله رضیان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمدن طرح تفکیک وزارت صنعت معدن تجارت در دستور کار مجلس در هفته آینده، اظهار کرد: از برآیند عمومی در مجلس شورای اسلامی و با وجود تعداد زیاد مخالفان، به نظر می‌رسد تفکیک در این دوره رای می‌آورد.

وی افزود: در رای‌گیری کمیسیون صنایع و معادن، تفکیک با 11 نظر موافق و 8 رای مخالف رای آورد و اگر اتفاق خاصی پیش نیاید، همین روند در صحن علنی هم ادامه خواهد داشت.

رضیان با تاکید بر عملکرد مطلوب مدیریت فعلی سازمان توسعه تجارت، تصریح کرد: سازمان توسعه تجارت، یکی از نهادهای حساس کشور است واز نظر توسعه فضای تجارت خارجی و تامین ارز از اهمیت خاصی برخوردار است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد: برخی از صادرکنندگان نمی‌توانند محصولات خود را به دلیل مشکلات بانکی و مسایل پیش آمده به خارج از کشور ارسال کنند.

وی در تشریح راهکارهایی برای بهبود صادرات، افزود: یکی از روش‌ها می‌تواند صادرات قاچاق باشد به نحوی که دولت آمریکا و وزارت دارایی این کشور، متوجه صادرات از ایران نشوند.

رضیان در ادامه تصریح کرد: در این روش، می‌توان از ایرانیان مقیم خارج کشور استفاده کرد هر چند که این روش هم سختی‌ها و مشکلات خود را دارد و صادرکننده نمی‌تواند براحتی ارز حاصل از صادرات را بطور کامل به کشور بازگرداند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: وظیفه اصلی وزارت بازرگانی، تامین زیرساخت‌های مورد نیاز صادرات است.بعنوان مثال با وجود اینکه مرکبات شمال کشوراز نظر کیفیت و بسته‌بندی، تمام استانداردهای روسیه را پاس کرده است اما به دلیل نبود امکانات سخت‌افزاری نتوانسته‌ایم این محصول را به روسیه صادر کنیم.

وی در خصوص تاثیر مدیریت واحد بر عملکرد وزارتخانه جدید بازرگانی، به پایگاه خبری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران گفت: مدیریت بازرگانی نباید سیاسی باشد و می‌بایست از افرادی استفاده کرد که علاوه بر توانمندی ارتباطات بین‌المللی و تسلط بر زبان انگلیسی، با ساختار تجارت کشور نیز بطور کامل آشنا باشد.

 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان گفت:ما با تغییرات متعدد و بی‌ثمر در مدیریت‌ها مخالفیم و در صورتیکه مدیریت فعلی، خصوصیات لازم را داراست، می‌تواند برای اداره نهاد تجاری کشور سودمندتر عمل کند.

اخبار مرتبط

رونمایی از پژو 308 جدید

رونمایی از پژو 308 جدید

خودروسازی پژو سعی کرده است با تغییرات ظاهری و فنی، رقبای سنتی 308 نظیر فولکس واگن، گلف و... 10 آذر 1399

نظرات شما