هلال احمر امارات متحده عربی در اقدامی مشترک با عربستان سعودی یک هواپیمای حامل 95 تن کمک‌های بشردوستانه را به منظور کمک به سیل‌زدگان ایران به تهران اعزام کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از این نهاد امدادی نوشته که این کمک‌ها شامل مواد غذایی و چادر است و بر اساس اعلام نیاز مقامات هلال احمر ایران ارسال شده.

همچنین هیأتی از هلال احمر امارت نیز متعاقب آن به ایران سفر می‌کند.

هلال احمر امارات در نهایت تاکید کرده که این نهاد برای کمک‌رسانی به سیل زدگان ایرانی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

سایت «شفقنا» در ایران نوشته که ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران از سوی جمعیت هلال احمر امارات بنا به دستور «خلیفه بن زاید آل نهیان»، حاکم این کشور، پشتیبانی «محمد بن راشد آل مکتوم»، حاکم دبی و «محمد بن زاید آل نهیان»، ولیعهد ابوظبی و همچنین پیگیری «حمدان بن زاید آل نهیان»، رئیس این جمعیت و در راستای «پیوندهای برادری و همبستگی با ملت ایران» انجام شده است.

ایران در سال‌های اخیر روابط پر تنشی با عربستان و امارات داشته‌ است تا جایی که تهران و ریاض روابط دیپلماتیک خود را قطع کرده‌اند.

در این میان مقامات ایران نیز می‌گویند که تحریم‌های ایالات متحده مانع ارسال کمک‌‌های خارجی به سیل‌زدگان شده است، امری که آمریکا آن را رد می‌کند.

آخرین گزارش‌ها حکایت از آن دارد که سیل اخیر در ایران جان 76 نفر را گرفته و حدود 40 هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات شما