معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران اعلام کرد: بر اساس هماهنگی انجام شده تا پایان هفته جاری 80 درصد خسارات سیل اخیر توسط شرکت‌های بیمه‌ای استان مازندران پرداخت خواهد شد.

به گزارش نسیم اقتصاد، ایرنا نوشت: حسن خیریانپور صبح امروز شنبه در جلسه شورای هماهنگی شرکتهای بیمه استان مازندران که با حضور 21 شرکت برگزار شد افزود: در سیل اخیر تا 11 فروردین ماه تعداد یک هزار و 100 واحد خسارت دیده در استان مازندران به شرکت های بیمه اعلام خسارت نمودند که میزان خسارت وارده به این واحدها حدود پنج میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد شده است. ‎

وی با اشاره به ابعاد خسارات ناشی از سیل اخیر در مازندران و ضرورت فرهنگ سازی بیمه در میان اقشار مختلف مردم تصریح کرد: تا کنون خسارت 20 درصد واحد های مسکونی آسیب دیده از سوی بیمه گزاران پرداخت شده است اما طبق هماهنگی هایی که با شرکتهای بیمه ای استان داشتیم قول دادند تا پایان هفته جاری 80 درصد خسارات را به مرحله پرداخت رسانده و گزارش آن را به استانداری اعلام نمایند.

حسن خیریانپور خطاب به مسئولان شرکتهای بیمه استان تأکید کرد: با توجه به شرایط بحران و عمق خسارات ضرورت ایجاب می نماید در بررسی خسارات و انجام کارهای کارشناسی و تکمیل پرونده ها تسریع لازم معمول و با تسهیل امور در کوتاهترین زمان ممکن خسارات به بیمه گزاران پرداخت شود و استانداری نیز به صورت روزانه روند پرداختها را کنترل و گزارش گیری خواهد کرد.

گفتنی است که بارش های باران و برف که از روزهای واپسین سال 97 در استان مازندران آغاز شد منجر به سیلاب های پیاپی و خسارت حدود 13 هزار میلیاردی ریالی به کشاورزی ، زندگی و زیرساخت های استان شد.

سیلاب به بیش از 7 هزارواحد مسکونی استان خسارت وارد کرد که بیش از 600 واحد ان به صورت کامل تخریب شدند.

همچنین بیشترین آسیب به بخش کشاورزی وارد شد که بیش از 600 میلیارد تومان خسارت دید.

اخبار مرتبط

نظرات شما