وزیر برق و انرژی عراق با اشاره به اینکه از پیشرفت های ایران در صنعت برق شگفت زده شدم گفت:ایران از این پس در تولید فناوری و تجهیزات نوین به صنعت برق کشور عراق کمک خواهد کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از فارس ،لوی خطیب در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری در حوزه صنعت برق میان ایران و عراق ضمن تبریک ایام دهه فجر و با آرزوی سربلندی برای کشورمان ، از پایبندی کشور عراق به تمامی بندهای تفاهم نامه فی مابین و برپایی جلسه کاری دو کمیته عالی به منظور اجرای مفاد تفاهم نامه خبرداد.
 
وی اولویت های اصلی کشورش را توانمندسازی نیروی انسانی عراق و گرفتن آموزش های لازم از ایران برای به دست گرفتن کنترل برق شبکه عراق عنوان کرد و گفت: در این خصوص درخواست های متعددی از کشورهای دیگر داشتیم که البته در این خصوص تنها ایران این درخواست را قبول کرده است .
 
وزیربرق و انرژی عراق تصریح کرد: هدف ما استمرار واردات برق و گاز نیست چرا که ما کشور غنی هستیم.
 
خطیب با اشاره به قابلیت ایران به عنوان هاب انرژی منطقه، گفت : هدف اصلی ما تعامل منطقه ای با دولت های همجوار است و دیدار با کشورهای همسایه نیز در همین زمینه صورت گرفته است که ایجاد بازار برق از ثمرات آن خواهد بود که به نفع کل کشورهای منطقه است .
 
وی با اشاره به بازدید از شرکت های صنعتی برق ایران نیز اشاره کرد و با بیان این که از پیشرفت های صنعتی و تکنولوژیکی بخش های خصوصی و دولتی ایران شگفت زده شده است، اعلام کرد: آماده همکاری با ایران و مراکز تحقیقاتی با مراکز تحقیقاتی و برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقای شایستگی منابع انسانی در صنعت برق عراق هستیم.
 
وی با اشاره به ارتباط این کشور با شرکت های بزرگ صنعتی دنیا گفت:  این شرکت ها به فکر فروش تجهیزات هستند درحالی که ایران از این پس در تولید فناوری و تجهیزات نوین به صنعت برق کشور عراق کمک خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات شما