وزیر برق عراق با اشاره به اینکه صنعت برق ایران هرگز تحت تأثیر تحریم نبوده، گفت: کشورهایی که ایران را تحریم کرده‌اند در حقیقت خودشان را تحریم کرده‌اند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از فارس، لووی خطیب که روز گذشته به همراه هیأتی از عراق وارد ایران شده و با وزیر نیرو دیدار و از ایران درخواست بازسازی شبکه برق و کاهش تلفات برق در این کشور را کرده بود، امروز در بازدید از کارخانجات تولید توربین گازی، تولید پره‌های توربین و تولید ابزار دقیق شرکت مپنا با بیان اینکه امضاء تفاهم‌نامه اولیه بین ایران و عراق در خصوص همکاری‌های برقی موجب شد تا در قالب این سفر به ایران بیاییم و در این سفر صنعتی را مشاهده کردم که به هیچ وجه تحت تأثیر تحریم‌ها نبوده است.

خطیب با بیان اینکه صنعت برق ایران یک صنعت پیشرفته است، گفت: به اعتقاد بنده کشورهایی که ایران را تحریم کرده‌اند در حقیقت خودشان را تحریم و محروم از استفاده از ظرفیت‌های صنعتی ایران کرده‌اند.

وزیر برق عراق ادامه داد: در طول بازدیدهایی که در این سفر به همراه هیأت عراقی داشته‌ایم به خصوص کارخانجات مپنا به این نتیجه رسیده‌ایم که این کارخانجات با سطحی از تکنولوژی روز دنیا مواجه هستند که برای ما غیر قابل تصور بود.

لووی خطیب ادامه داد: امروز در این بازدید تکنولوژی روز اروپا را در صنعت برق ایران مشاهده کردیم بنابراین امیدواریم که عراق بتواند از این ظرفیت‌ها در توسعه روابط و تکمیل زیرساخت‌های برق استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: عراق همواره در سال‌های گذشته واردکننده تجهیزات در بخش برق بوده بنابراین امیدواریم با همکاری و مشارکت ایران و شرکت مپنا، متخصصان ایرانی در صنعت برق بتوانند عراق را از بابت تأمین تجهیزات با سطح تکنولوژی بالا بهره‌مند کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، روز گذشته وزیر نیرو در جریان دیدار وزیر برق عراق از ایران گفته بود که ایران یک برنامه 3 ساله برای تأمین تمام نیازهای صنعت برق عراق را بر آورده خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات شما