مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: ظرفیت مخازن سدهای بزرگ ملی بهره‌برداری شده از سوی این شرکت طی 40 سال گذشته دو برابر شده و به رقم دو میلیارد و 491 میلیون متر مکعب رسیده است.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از وزارت نیرو، سید حسن رضوی، با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شرکت‌های فنی و مهندسی خارجی، ایران را ترک کردند، گفت: این موضوع باعث نشد از اهداف خود دست بکشیم،  در نتیجه طی 40 سال گذشته بهره‌برداری از 9 سد بزرگ ملی به ظرفیت دو میلیارد و 491 میلیون متر مکعب از سوی شرکت آب منطقه‌ای تهران در استان‌های مختلف کشور رقم خورد.

وی با بیان اینکه زمانی محدوده عملکرد شرکت آب منطقه‌ای تهران شامل استان‌های تهران، البرز، قم، مرکزی، قزوین و سمنان می‌شد، افزود: این شرکت خدمات ارزنده‌ای در زمینه تامین آب طی چهار دهه گذشته انجام داده است که از مهم‌ترین موارد آن می‌توان به احداث سد، خطوط انتقال آب، تونل انتقال و سایر تاسیسات تامین منابع آب اشاره کرد. ظرفیت آب قابل‌تنظیم سدهای بزرگ پیش از انقلاب یک میلیارد و 560 میلیون متر مکعب در سال بوده که اکنون این رقم به دو میلیارد و 383 میلیون متر مکعب در سال رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران، تعداد سدهای تنظیمی و بزرگ ملی مربوط به این شرکت در قبل از انقلاب را چهار سد برشمرد و ادامه داد: اکنون این رقم به 9 سد افزایش یافته است و تعداد سدهای کوچک و بندهای انحرافی از سه بند در قبل از انقلاب به 34 بند رسیده است. این درحالی‌است که جمعیت تحت پوشش شرکت آب منطقه‌ای تهران در ابتدای انقلاب حدود سه میلیون نفر بوده، اما اکنون خدمت‌رسانی و تامین آب برای 17 میلیون نفر صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

وال استریت رکورد زد

وال استریت رکورد زد

شاخص های نزدک کامپوزیت و اس اند پی 500 رکوردهای جدیدی را به ثبت رساندند. 25 فروردین 1400

نظرات شما