روز پنج‌شنبه، سهام آسیایی، پس از این‌که با نگرانی در مورد چشم‌انداز اقتصادی چین، بالا و پایین شدند، اندکی رشد کردند، درحالی‌که پس از رای اعتماد مجلس انگلیس به ترزا می، پوند به آرامش رسید.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از رویترز، روز پنج‌شنبه، سهام آسیایی، پس از این‌که به علت نگرانی در مورد چشم‌انداز اقتصادی چین، بالا و پایین شدند، اندکی رشد کردند، درحالی‌که پس از رای اعتماد مجلس انگلستان به ترسا می، پوند به آرامش رسید.

تحت تاثیر کاهش خبرهای اقتصادی تاثیرگذار در بازار امروز، گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.2 درصد رشد کرد.

نیکی ژاپن پس از نوسان در منطقه منفی و مثبت، در نهایت بدون تغییر باقی ماند.

داده‌های تاجران اروپایی نشان می‌دهند که شاخص‌های سهام این قاره کار خود را با افت آغاز کرده‌اند. داکس آلمان 0.75 درصد، کاک فرانسه 0.62 درصد و فوتسی انگلیسی 0.39 درصد در ابتدای معاملات افت کردند و شاخص استاکس600 اروپا هم 0.48 درصد پایین آمد.

شاخص ای‌مینی‌اس‌اندپی500 آمریکا، در ساعات آسیایی 0.26 درصد افت کرد.

شاخص سهام برتر چین، سی‌اس‌آی300 توانست افت اولیه خود را جبران کنند و 0.4 درصد رشد کند. افت دومین سازنده بزرگ لوازم خانگی چین، گلی الکترونیکس، پس از هشدار این شرکت در مورد رشد کمتر درآمد با توجه به کند شدن اقتصاد، به بازار سهام چین فشار وارد کرد.

نخست‌وزیر چین، لی که‌کیانگ، در پیامی رادیویی قول داد امسال سرمایه‌گذاری‌های دولتی افزایش پیدا کند. بانک مرکزی چین سهم خود را با تزریق پول بیشری به سیستم مالی انجام داد و میزان تزریق مالی این هفته را به رقم عظیم 1.14 تریلیون یوآن (168.74 میلیارد دلار)، رساند.

در بازار ارز، پس از این که ترزا می نخست وزیر انگلیس، از مجلس این کشور رای اعتماد به دست آورد، پوند در نرخ 1.2872 دلار تثبیت شد. هرچند این نرخ همچنان از نرخ 1.2929 قبل از رای‌گیری برگزیت، پایین‌تر است.

دلار آمریکا در برابر ین ژاپن اندکی افت کرد و به نرخ برابری 108.98 رسید، اما در برابر یورو رشد کرد و به نرخ برابری 1.1386 رسید. شاخص دلار با اندکی افزایش در 96.162 واحد قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظرات شما