فعال بازار مسکن با بیان این که بازار مسکن در کشور قفل شده است، گفت: نیاز کنونی بازار مسکن ساخت‌خانه‌های 50 تا 60 متری است که تقاضای بسیار زیادی برای این قبیل واحد‌های مسکونی وجود دارد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از تسنیم: عباس شوکتی در حاشیه برگزاری نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر بازار مسکن کشور در رکود کامل به سر می‌برد و معاملات آن قفل شده است.

وی با بیان این که برای حل معضل کنونی مسکن باید دید متولیان و دست اندرکاران چقدر می‌خواهند همکاری داشته باشند، افزود: یکی از راهکار‌ها برای افزایش ساخت و ساز مسکن این است که وزارت راه و شهرسازی زمین‌های در اختیار خود را با قیمت مناسب یا به صورت رایگان در اختیار سازندگان قرار دارد.

وی تصریح کرد: وام مسکن شاید در مقطعی برای بازار مسکن خوب باشد، اما در شرایط کنونی اقتصادی افزایش تسهیلات باعث ایجاد تورم در قیمت مسکن خواهد شد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر کشور نیازمند ساخت خانه‌های لوکس و بزرگ متراژ نیست، گفت: نیاز کنونی بازار مسکن ساخت خانه‌های 50 تا 60 متری است که تقاضای بسیار زیادی برای این قبیل واحد‌های مسکونی وجود دارد.

عضو اتحادیه مشاوران املاک دلیل افزایش قیمت‌ها طی یکسال اخیر را حضور پررنگ دلالان عنوان کرد و افزود: مالیات بر خانه‌های یکی از ضرورت‌های کنونی بخش مسکن کشور است.