این گزارش به مرور مختصری بر کم‌فروش ترین در ایالات متحده آمریکا در سال 2018 میلادی می‌پردازد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، پس از پایان سال‌های میلادی بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان همواره به ارائه و انتشار آمار و میزان فروش محصولات خود در طول یک سال گذشته می‌کنند که این آمارها به وضوح نشان می‌دهد کدام یک از خودروها بیشتر از سایر رقبای خود در بازار به فروش رسیده و توسط کاربران و مشتریان خودرو مورد استقبال قرار گرفته است.

فهرستی که در وب سایت autonews آمده است، به ترتیب کم فروش‌ترین و کم طرفدارترین خودروهای به فروش رفته در بازار ایالات متحده آمریکا در سال 2018 میلادی را نشان می‌دهد:

1. جگوار F-Type

این خودرو که یک خودروی اسپرت پرطرفدار در جهان به شمار می رود، با یک موتور شش سیلندر در مدل پایه با 296 اسب بخار قدرت و قیمت پایه 60 هزار و 750 دلار عرضه می شود. در سال گذشته تنها 2268 دستگاه از این خودرو در بازار آمریکا به فروش رسیده است که در مقایسه با سال 2017 میلادی یک کاهش 45 درصدی را تجربه کرده است.

2. جگوار XF

این سدان در مقایسه با جگوار F-Type نیز عملکرد و فروش کمتری داشته و تنها 2208 دستگاه از آن در بازار آمریکا به فروش رفته است که در مقایسه با سال قبل از آن 51 درصد کاهش داشته است.

3. جنسیس G90

به نظر می رسد آمریکایی ها از این خودروی پرچمدار نیز چندان استقبال خوبی نکرده اند و این خودرو با وجود امکانات و قابلیت های مناسب و بالا نتوانسته است جایی در دل آنها برای خود دست و پا کند.

مدل G90 به‌عنوان پرچم‌دار جنسیس شناخته می‌شود و برای سال 2020 نسل جدیدی از این خودرو با امکانات و قابلیت‌های بیشتر به بازار خواهد آمد. باوجوداین، نسل فعلی G90 چندان عملکرد خوبی در بازار نداشته و فروش آن با 51 درصد کاهش درمقایسه‌با سال گذشته، به 2136 دستگاه رسیده است.

4. مرسدس‌بنز SL کلاس

شاید برای بسیاری از افراد، دیدن نام مرسدس بنز در فهرست کم فروش ترین خودروهای آمریکا اندکی عجیب و غیرقابل هضم باشد اما این مدل خودرو در سال 2018 میلادی توانست تنها 2126 دستگاه از خود را در بازار ایالات متحده به فروش برساند که در مقایسه با سال قبل از آن، شاهد یک افت 27 درصدی بوده است. قیمت پایه این خودرو 90 هزار دلار بوده و در مقایسه با سایر رقبای خود با قابلیت ها و امکانات مشابه، قیمت گرانتری دارد که به نظر می رسد همین قیمت بالا در قبال امکانات نه چندان متفاوت و منحصر بفردآن نیز موجب استقبال کمتر آمریکایی ها شده است.

5. مرسدس‌بنز SLC

این طور که به نظر می رسد خودروهای دو نفره در بازار ایالات متحده آمریکا چندان محبوبیت بالایی نداشته و این خودروی سایز کوچک نیز در سال 2018 میلادی، در مقایسه با سال قبل از آن دچار کاهش فروش 30 درصدی شده است. به گونه ای که شرکت سازنده این خودرو به فکر عدم تولید این محصول افتاده است چراکه در سال 2018 میلادی تنها 1993 دستگاه از این خودرو فروخته شده است که آمار بسیار کمی به شمار می رود.

6. لکسوس LC

این خودروی جدید و جذاب با قیمت پیاه 92 هزار دلار نیز در بازار ایالات متحده آمریکا با وجود یک افزایش 14 درصدی در میزان فروش همچنان نسبت به سایر خودروهای فروخته شده در بازار این کشور پهناور، حرفی برای گفتن ندارد چراکه فروش آن در سال گذشته به 1979 دستگاه محدود شده است.

7. تویوتا میرای

این خودرو که به صورت محدود تنها برای بازار خودروی ایالات متحده آمریکا تولید می شود، در بسیاری از کشورهای دیگر محصولی ناشناخته به شمار می رود. این محصول که یک خودروی پیل‌سوختی هیدروژنی است، در سال 2018 میلادی توانست 1700 دستگاه از خود را به فروش برساند که به گفته کارشناسان، به علت نبود زیرساخت های کافی برای توسعه و استفاده راحت از وسائل نقلیه مجهز به فناوری پیل‌سوختی هیدروژنی بوده است.

8. آئودی A8

این خودرو نیز بعنوان یکی از خودروهای لوکس و سدان سایز بزرگ شرکت خودروسازی آئودی، علی رقم امکانات و فناوری های نوینی که به آن مجهز است، نتوانسته است چندان که تصور می شد، نظر مشتریان آمریکایی را به سمت و سوی خود جلب کند. فروش این محصول در سال 2018 میلادی با کاهش 50 درصدی در مقایسه با سال قبل از آن، تنها 1599 دستگاه بوده است.

9. جگوار XJ

این خودرو نیز در سال 2018 میلادی با فروش 1579 دستگاه، یک کاهش و افت 48 درصدی نسبت به سال 2017 را تجربه کرد.

10. کیا K900

این خودرو با فروش 354 دستگاه یکی از کم فروش ترین خودروهای شرکت کره ای کیاموتورز در بازار خودروی ایالات متحده آمریکا در سال 2018 میلادی به شمار می رود.

11. آلفارومئو 4C

طراحی زیبا، وزن سبک و قیمت 66 هزار دلاری آن نیز موجب نشده است که این خودرو تنها 238 دستگاه از خود را در بازار این کشور در سال 2018 میلادی به فروش برساند و عنوان کم فروش ترین خودروی فروخته شده در بازار ایالات متحده آمریکا در سال گذشته را به خود اختصاص دهد.

اخبار مرتبط

نظرات شما