مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از بررسی شرایط برای جایگزینی خودروهای رنو و برلیانس با محصولات جدید خبر داد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از عصر خودرو، محمدرضا سروش در حاشیه آیین گشایش سومین نمایشگاه بین المللی خودرو با بیان این مطلب درخصوص تعهدات معوق این شرکت اظهار کرد: بخشی از تعهدات معوق سایپا مربوط به خودروهایی است که با همکاری رنو و یا شرکت‌های چینی تولید می‌شد و اکنون امکان تولید آنها وجود ندارد و همکاران ما پیگیر هستند تا خودروهای جایگزین جدیدی سفارش گذاری و معرفی شود که زمان بر بوده و پیشنهادهای پیشین همچنان پا برجا است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان جایگزینی این خودروها با محصولاتی مانند سراتو‌ که کیفیت بهتری دارند وجود دارد؟ تصریح کرد: در حال بررسی هستیم و امیدواریم طی یک ماه آینده به جمع بندی در این باره برسیم.
مدیرعامل سایپا با اشاره به زیان سنگین این خودروساز در 9 ماه گذشته گفت: ادامه این وضعیت محدودیت‌های جدی را برای خودروسازان و صنایع قطعه سازی ایجاد خواهد کرد و در این شرایط تعلل در اعلام قیمت‌های جدید و فروش خودرو با قیمت پایین تر از قیمت تمام شده، زیان سنگینی را به شرکت وارد کرده که امیدوارم طی چند روز آینده قیمت‌های جدید اعلام شود.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نگران کاهش میزان تقاضا و یا افزایش انصراف از خرید همزمان با افزایش قیمت خودرو نیستید؟ گفت:به طور منطقی با افزایش قیمت، میزان تقاضا کاهش می‌یابد اما باید توجه کرد که در سطح بنگاه‌ها نمی توان محصول را با قیمت کمتر از قیمت تمام شده به فروش رساند چرا که زیان ایجاد شده به جریان نقدینگی و در نهایت به سهامداران زیان جدی وارد می‌کند.
مدیرعامل سایپا با اشاره به زیان این شرکت در 9 ماه گذشته ، اصلاح قیمت ها را ضرورتی اساسی اعلام و تصریح کرد: پیش‌بینی‌شده افزایش قیمت ها به صورتی انجام شود که منافع مشتریان لحاظ شده و جذابیت برای آنها وجود داشته باشد.
سروش با ابراز امیدواری نسبت به اینکه قیمت‌ها زودتر اعلام شود، تاکید کرد: در مورد قیمت‌های جدید ستاد تنظیم بازار باید مصوبه‌ای بر اساس تثبیت قیمت که سازمان حمایت اعلام کرده، داشته باشد.
مدیرعامل سایپا برای عرضه محصولات جدید به بازار تا پایان سال گفت: با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده تمرکز بر محصولاتی است که تولید داخلی بالایی دارند و برنامه سال آینده نیز تمرکز بر روی تولید این محصولات است.
وی ادامه داد: برنامه ریزی شده پروژه اس پی 100 که متوقف شده بود در سال آینده دوباره آغاز شود که پیشنهاد ما تولید 700 هزار دستگاه خودرو در سال آینده است که هنوز نهایی نشده است.
سروش با اشاره به اینکه در مورد پراید و سایر خودروهای سایپا نیز استانداردهایی تعیین شده و در ابتدای دی ماه سال جاری رعایت شده است، گفت: تا ابتدای سال آینده مشکلی برای رعایت این استانداردها نداریم، البته در برخی از استانداردها مانند سنسور جانبی لازم است سازمان استاندارد با توجه به شرایط جدید بازنگری انجام دهد.

اخبار مرتبط

نظرات شما