فیس‌بوک، آمازون، نت‌فلیکس، شرکت مادر گوگل و آلفابت در مرکز جلسه معاملاتی پرنوسان سهام آمریکا قرار گرفتند و 200 میلیارد دلار از ارزش بازار گروه شرکت‌های موسوم به فانگ سقوط کرد.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از اعتمادآنلاین، فیس‌بوک، آمازون، نت‌فلیکس، شرکت مادر گوگل و آلفابت، در مرکز جلسه معاملاتی پرنوسان دوشنبه شب سهام آمریکا قرار گرفتند و به این ترتیب در 2 جلسه معاملاتی پشت سر هم، 200 میلیارد دلار از ارزش بازار گروه شرکت‌های موسوم به فانگ، روی هم رفته، سقوط کرد.

سهام این چهار شرکت که در سال‌های اخیر محبوب‌ترین سهام در تبادلات وال‌استریت بوده‌اند، به نظر می‌رسد که دچار مشکل بزرگی شده و در ماه اکتبر بین 14 تا 24 درصد سقوط کرده‌اند.


ارزش بازار این شرکت‌ها روی هم، از 2.5 تریلیون دلار در ماه جولای به 1.93 تریلیون دلار در پایان معاملات دوشنبه، سقوط کرده است.


جدیدترین عاملی که به سهام گروه فانگ آسیب زده است، اعلام درآمدهای ربع‌سالانه آمازون در روز پنج‌شنبه بود که کمتر از حد انتظار تحلیل‌گران بود و باعث به وجود آمدن نگرانی‌هایی راجع به این شد که این غول محبوب تکنولوژی بلاخره رقیبانی برای خود پیدا کرده باشد.


سهام آمازون از آن لحظه تا کنون 14 درصد سقوط کرد و این شرکت خرده‌فروشی آنلاین و ارائه‌کننده محاسبات ابری، حالا جایگاه خود به عنوان دومین شرکت گران‌قیمت آمریکا را به مایکروسافت واگذار کرد.


سقوط سهام گروه فانگ ظرف این دو روز معاملاتی باعث شد که 200 میلیارد دلار از ارزش بازار این گروه از دست برود و حالا روی هم رفته 1.93 تریلیون دلار ارزش داشته باشند


سه‌شنبه شب ممکن است نقطه سقوط دیگری برای سهام گروه فانگ باشد. فیس‌بوک قرار است امشب درآمدهای ربع‌سالانه خود را اعلام کند. تحلیل‌گران انتظار دارند درآمدهای این غول تکنولوژی 33 درصد در ربع سوم رشد کرده باشد که این کندترین نرخ رشد ربع‌سالانه آن از 2012 تا کنون است.