مدیرعامل بورس انرژی با بیان اینکه بعد از ارزیابی از بازخورد معامله روز گذشته نفت خام، نسبت به اعلام زمان عرضه بعدی اقدام خواهد شد، گفت: وزارت نفت نظرات اصلاحی را در اطلاعیه بعدی لحاظ می‌کند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از مهر، مدیرعامل بورس انرژی با بیان اینکه بعد از ارزیابی از بازخورد معامله روز گذشته نفت خام، نسبت به اعلام زمان عرضه بعدی اقدام خواهد شد، گفت: وزارت نفت نظرات اصلاحی را در اطلاعیه بعدی لحاظ می‌کند.

سیدعلی حسینی با اشاره به معامله 280 هزار بشکه نفت خام در اولین عرضه در رینگ صادراتی بورس انرژی گفت: برای عرضه بعدی نفت خام، باید منتظر اعلام شرکت ملی نفت باشیم؛ چراکه برنامه‌ریزی در این خصوص به این شکل است که ارزیابی از بازخورد عرضه دیروز صورت گرفته و بر اساس آن تصمیم گرفته می‌شود که آیا عرضه‌های دیگری صورت می‌گیرد و زمان آن چه وقت باید باشد.

مدیرعامل بورس انرژی افزود: به لحاظ قانونی و کارشناسی، عرضه دیروز یک عرضه موفق به شمار می‌رفت؛ چراکه حداقل خرید تعیین شده برای آن، 35 هزار بشکه بوده؛ در حالی که 280 هزار بشکه معامله شد و به نظر من عرضه موفقی بود. باید توجه داشت که این اولین باری بود که این عرضه صورت گرفت.

وی تصریح کرد: هر کار نو ملاحظات خاص خود را دارد و شرکت نفت نیز قبول کرده که اگر عرضه‌های نفت خام تداوم داشته باشد، حتما نظرات دست‌اندرکاران و فعالان اقتصادی در اطلاعیه‌های بعدی لحاظ شود.

حسینی در پاسخ به این سوال که دلیل عدم حضور شرکت چندملیتی در عرضه روز گذشته نفت خام چه بوده است، گفت: اطلاعات خریداران محرمانه است؛ ولی موارد مطرح شده در خصوص شرکت چندملیتی به نظر من شایعه است و صحیح نیست و مرجع رسمی هر گونه اظهارنظر راجع به خریداران، شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه(سمات) است.

اخبار مرتبط

نظرات شما