با تشدید منازعات رهبران گروه 7 با آمریکا بر سر اعمال تعرفه‌های وارداتی، بیشتر بورس های جهانی در واکنش به این تحولات وارد محدوده قرمز شدند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از ایبِنا، در معاملات بورس‌های آسیایی، شاخص " نیک کی 225" بورس توکیو با 0.6 درصد کاهش به کار خود پایان داد و شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ نیز 1.8 درصد پایین تر رفت.

بر اساس این گزارش، بورس‌های اروپایی نیز در معاملات خود از روند بورس‌های آسیایی تبعیت کردند و در آلمان، شاخص " دکس 30"  با 0.4 درصد کاهش به 12766.55 واحد رسید.

همچنین در بورس لندن، شاخص " فوتسی 100" با 0.3 درصد کاهش در سطح 7681.07 واحدی بسته شد.

این کاهش در ایتالیا و فرانسه نیز مشاهده شد: شاخص " کک 40" بورس پاریس به 5450.22 واحد و شاخص " فوتسی ام ای بی" میلان با 1.9 درصد کاهش به 21355 واحد رسید.

در این ارتباط، فواد رزاق زاده کارشناس " فارکس" گفت: توجه بازارها به تنش های تجاری نشست سران گروه 7 که در کانادا در حال برگزاری است معطوف شده است و به نظر می‌رسد دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا- با مخالفت جهانی مواجه شده است.

جسپر لالر- تحلیل گر موسسه " کپیتال گروپ" لندن نیز افزود: مشخص نبودن نتیجه مذاکرات این نشست، سرمایه گذاران را عصبی کرده است.

 به نظر می رسد نشست پر تنش گروه 7 در کبک کانادا، اصلی ترین عامل قرمزپوش شدن بازارها باشد، سرمایه گذاران نگرانند هیچ چیز حل نشود و ترامپ رویکرد تهاجمی تری در پیش بگیرد.

این هفته عوامل متعددی بر روند بازارهای سهام موثر خواهند بود که از جمله آن‌ها می‌توان به نشست هفتگی بانک مرکزی آمریکا، نشست بانک‌های مرکزی اروپا و ژاپن و دیدار رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در سنگاپور اشاره کرد.

اخبار مرتبط

هفته زعفرانی بورس کالا

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالای ایران معامله‌گران تعداد 343 هزار و... 29 دی 1397

نظرات شما