چین نخستین بانک رباتیک خود را موسوم به 'اژدهای کوچک " در شانگهای افتتاح می کند.این بانک رباتیک شامل چندین ربات هوشمند است که می توانند به مشتریان خدمات حرفه ای ارائه کنند.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل از انتخاب، مشتریان این بانک ها می توانند به می تواند به  راحتی با مشتریان تعامل کنند و تمامی خدمات بانکی را ترتیب دهند.
 
براساس گزارش گاردین، این خدمات از لحظه ورود مشتری به بانک اغاز می شود و تا لحظه خروج وی نیز ادامه خواهد  داشت. درواقع ربات ها ابتدا به استقبال کاربران می آیند، سپس، به وی کمک می کنند که حساب های بانکی خود را روی مانیتورهای تعبیه شده در بدن ربات محاسبه کنند و در مرحله بعدی به آن ها در خصوص موارد مختلف مشاوره دهند.
 
این روزها چین روند رو به رشد استفاده از ربات های کارگر را تجربه می کند.ربات موسوم به« Xiao Long» یکی از مشهور ترین ربات های خوش آمدگو در این بانک است. به محض ورود مشتری به بانک رباتیک ، این ربات جلو رفته و به مشتری می گوید: "به بانک ساخت چین خوش آمدید،" ، "امروز چگونه می توانم به شما کمک کنم؟"
 
درواقع این ربات اصلا شبیه به ربات های عادی نیست و به لحاظ تعاملی و برنامه ریزی برای مشتری مداری کارکردی خیره کننده دارد.
 

 افزون بر این ربات، ربات های نگهبان  (شب و رزو) ربات های مذاکره کننده، ربات های برنامه ریزی شده برای پاسخدهی به سوالات پیش فرض کاربران و البته ربات های منشی از مهم ترین ربات های حاضر در بانک "اژدهای کوچک " چین هستند.
 
جالب است که برنامه ریزی این ربات ها به ویژه در حوزه نقل و انتقال پول به حدی پیشرفته است که ربات ها می توانند فعالیت های یکدیگر را پیگیری کنند. یعنی به محض انجام یک فعالیت و عملیات بانکی از طریق یک ربات، می توانید از دیگر ربات ها برای انجام مراحل بعدی کار کمک بگیرید.
 
جالب ترین بخش ماجرا هم اینکه برای مشتریان کم حوصله یک اتاق مجهز به تکنولوژی VR وجود دارد که  لینک های ویدئویی مرتبط با مشتریان را پخش می کند و به نوعی جنبه سرگرمی دارد.

اخبار مرتبط

نظرات شما