طی روزهای گذشته با جدی تر شدن موضوع ارایه درخواست خودروسازان به شورای رقابت برای افزایش قیمت فروش خودرو، روند مثبت در سهام این گروه بورسی حاکم شد.

به گزارش نسیم اقتصاد؛ مدیرعامل خودروسازی سایپا در حالی از  ارائه درخواست افزایش قیمت خودروهای زیر 45 میلیون تومان به شورای رقابت در انتهای سال 96 خبر داد که انتظار سرمایه گذاران برای اعلام نظر این شورا نسبت به افزایش قیمت محصولات، سهام این گروه را با افزایش همراه کرده است.
به این ترتیب، در ادامه روند مثبت اخیر خودرویی ها، امروز نیز شاهد افزایش قیمت سهام آنها در بازار هستیم؛ بطوریکه خودروسازان به لیدری نارنجی پوشان جاده مخصوص رشد شاخص بورس را رقم زده اند.
در نتیجه حاکمیت این جو روانی مثبت بر این گروه، سایپا با معامله حدود 74 میلیون سهمی و در حالی که برای لحظاتی حتی تا تشکیل صف خریداران نیز پیش رفت، توانسته بیشترین تاثیر مثبت را بر نماگر بورس اعمال کند و این شاخص را 29 واحد بالا بکشد.
زیرمجموعه سایپا یعنی پارس خودرو نیز با معامله سهام در سقف قیمت مجاز روزانه و پیگیری معاملات خود در دامنه نوسان مثبت قیمت ها دومین نماد اثرگذار خودرویی ها بر رشد شاخص بورس تا این لحظه بوده است.
ایران خودرو نیز برای آنکه از رقیب دیرینه خود عقب نماند، با شتابی کمتر در این روند رقبای خود را همراهی می کند.
همچنین عمده نمادهای خودرویی و نیز قطعه سازان به دنبال رهبران خود حرکتی رو به رشد را در قیمت سهامشان پیگیری می کنند.
در پی ارایه درخواست افزایش قیمت خودرو به شورای رقابت توسط خودروسازان و شکل گیری روند مثبت در قیمت سهام این گروه، شاخص کل بورس تا زمان تهیه این خبر بیش از 219 واحد افزایش را تجربه کرده و در محدوده 94 هزار و 922 واحدی در انتظار رسیدن به کانال 95 هزار واحدی به سر می برد.