نسیم اقتصاد- عملیات خارج کردن پیکر این معدنچیان چندین شبانه‌روز طول کشید و تیم‌های مختلفی برای ورود به عمق 1800 متری در این عملیات‌ها شرکت داشتند. به گفته معدنچیانی که زنده مانده بودند، علت اصلی انفجار وجود گاز در تونل و نبود تهویه بوده است.

به گزارش نسیم اقتصاد به نقل ازتسنیم، 13 اردیبهشت ماه  1396 جرقه‌ای کوچک به زندگی 43 معدنچی در معدن «زمستان یورت» پایان داد.
معدنچیانی که تا عمق 1800 متری جلو رفته بودند لکوموتیو حمل زغال‌شان خاموش می‌شود و برای روشن کردن آن مجبور می‌شوند از باتری کمکی استفاده کنند. جرقه کوچک کار خودش را می‌کند. انفجار مهیبی رخ می‌دهد و آوار آنها را در خود دفن می‌کند.
عملیات خارج کردن پیکر این معدنچیان چندین شبانه‌روز طول کشید و تیم‌های مختلفی برای ورود به عمق 1800 متری در این عملیات‌ها شرکت داشتند. به گفته معدنچیانی که زنده مانده بودند، علت اصلی انفجار وجود گاز در تونل و نبود تهویه بوده است.
چند ماه بعد از این حادثه دادگستری گلستان، کارفرمای این معدن را به‌ دلیل کافی نبودن سیستم تهویه مناسب، نبود مسیرهای کمکی برای کمک به تهویه تونل، ارائه ندادن آموزش‌های لازم به کارگران مقصر شناخت.
عکاس: مصطفی حسن زاده

اخبار مرتبط

نظرات شما