نسیم اقتصاد- مراسم تکریم از حسن رکنی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، معاونت امور برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد و جمعی از نماینده‌های اتحادیه‌های دام و خوراک دام در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش  نسیم اقتصاد به نقل از ایلنا، در این مراسم محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: سهم بالایی از تولید و ارزش افزوده را بخش دام به خود اختصاص داده است و ما امیدواریم رضایی هم بتوانند کار رکنی را به خوبی ادامه دهند و از تجربیات وی استفاده کنند.

وی افزود: درباره مسائل ارز و دلار و قیمت نهاده‌های دامی می‌توان گفت نهاده‌ها کالاهای اساسی در بخش کشاورزی هستند که عمده واردات ذرت و کنجاله سویا را به خود اختصاص می‌دهند که حساسیت بالای برای مسئولان عالی رتبه دارند.

وی افزود: درباره این مشکل راهکارهایی را تعبیه کرده‌ایم تا از افزایش نرخ ارز برای واردات جلوگیری کنیم و کالاهای وارداتی از نرخ ارز و بالارفتن آن متاثر نشوند.

حجتی گفت: قیمت جهانی کنجاله سویا و ذرت در بازارهای جهانی در حال افزایش است و این افزایش یک مرتبه قیمت دلار هم تاثیر گذاشت که مشکلاتی را در فرآیند تولید ایجاد می‌کرد و تصمیم گرفته شد که روشی را دنبال کنیم تا تضمین واردات داشته باشیم و قرار شد این مسئله بین بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه در درون خود این سازمان‌ها حل شود و وارد کننده ها از افزایش ارز تاثیر نپذیرند.

وی افزود: دولت تصمیم گرفت نرخ ارز بر وارد کننده تاثیر نگذارد و وارد کننده‌ای نمی‌تواند بگوید باید ببینند نرخ ارز چه می‌شود تا محصول خود را گران‌تر بفروشد.

اخبار مرتبط

نظرات شما