نسیم اقتصاد- شرکت بورس اوراق بهادار تهران دقایقی پیش با صدور اطلاعیه‌ای از لغو برنامه عرضه اولیه سهام و برگزاری نشست خبری مدیران شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش که قرار بود امروز انجام شود، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری  نسیم اقتصاد؛ طبق گفته‌های معاون شرکت بورس عدم‌اصلاح گزارش‌های ارزش‌گذاری و وجود ابهاماتی در خصوص اطلاعات مالی «سپ» و طرح شایعاتی در خصوص وجود شکایاتی از این مجموعه و لزوم شفاف‌سازی در خصوص موارد مبهم، این عرضه به زمان دیگری موکول شد.
این گزارش می‌افزاید، قرار بود امروز عرضه اولیه 10‌درصد سهام شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش در بورس انجام شود تا این شرکت جدید با سرمایه 180 میلیارد تومانی آخرین تازه وارد بازار سهام در سال 1396 باشد.
در عرضه سهام "سپ" ، حداکثر سهام قابل خرید 2‌هزار سهم تعیین شده که در دامنه 7505 تا 7900 ریال قابل سفارش است .
این شرکت 180‌میلیارد تومانی اولین ارائه‌دهنده خدمات پرداخت الکترونیک و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های psp فعال در سطح کشور است که با برخورداری از 100‌شعبه، نمایندگی و مرکز خدمات در صنعت پرداخت مشغول فعالیت بوده و شرکت‌های به پرداخت ملت، آپ، تجارت الکتریک پارسیان و کارت اعتباری ایران کیش هم از رقبای اصلی آن بشمار می‌روند.
سال مالی پرداخت الکترونیک سامان کیش که از 82‌تاسیس شده، 30‌آذر بوده و در عملکرد 12‌ماهه منتهی به آذر، قادر به تحقق 818 ریال شده و اولین سود سال مالی آذر 97 را هم 838 ریال پیش‌بینی کرده است.
این شرکت با 1236 نیروی انسانی، دارای مشتریانی چون بانک‌های سپه، رفاه ، صادرات، سامان، توسعه ، انصار و ملی بوده و با سهم 17درصدی تراکنش‌ها، بعد از به‌پرداخت ملت در رتبه دوم قرار دارد.
در ترکیب سهامداری "سپ" ، بانک سامان با 27.8 درصد، بانک رفاه با 30 درصد و گروه توسعه مالی و اقتصادی سامان و بیمه سامان به ترتیب با 15.2 و 15 درصد، حضور دارند.

اخبار مرتبط

نظرات شما