نسیم اقتصاد- شرکت هواپیمایی کارون با داشتن 69 درصد تاخیر در پروازهای خود بیشترین تعویق پروازی نسبت به سایر ایرلاین ها را در بهمن ماه کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری  نسیم اقتصاد به نقل از مهر، سازمان هواپیمایی کشوری گزارش تاخیرات پروازهای داخلی شرکت های هواپیمایی در بهمن ماه را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش شرکت هواپیمایی کارون با داشتن 69 درصد تاخیر در پروازهای خود بالاترین میزان تاخیرها در ماه گذشته را کسب کرده است. این شرکت در بهمن ماه از مجموع 179 سورتی پرواز 124 پرواز را با تاخیر و 55 پرواز (31 درصد) را به موقع انجام داده است.

همچنین پس از این شرکت، شرکت هواپیمایی زاگرس با داشتن 61 درصد تاخیر در پروازها در رتبه دوم تاخیرات پروازی شرکت های هواپیمایی قرار گرفته است. زاگرس ایر در بهمن ماه مجموعا 683 سورتی پرواز انجام داد که 263 پرواز (39 درصد) را به موقع و 420 پرواز را به تاخیر به پایان رسانده است.

همچنین دو شرکت قشم ایر و ایران ایر با داشتن 59 درصد تاخیر در پروازهای ماه گذشته مشترکا در رتبه سوم شرکت های هواپیمایی از نظر تعداد تاخیرها قرار گرفتند.

قشم ایر از مجموع 397 سورتی پرواز انجام شده تنها 162 پرواز (41 درصد) را به موقع و در 235 پرواز مسافران را با تاخیر به مقصد رسانده است. هما نیز در ماه گذشته مجموعا 684 پرواز به مبدا یا مقصد فرودگاه مهرآباد داشت که تنها 279 سوتی پرواز (41 درصد) به موقع بود و 405 پرواز را با تاخیر به اتمام رسانده است.

در میان شرکت های هواپیمایی اعلام شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری معراج با داشتن 29 درصد تاخیر رتبه نخست شرکت های هواپیمایی از نظر پروازهای به موقع را کسب کرده است، این در حالی است که این شرکت از مجموع 55 پروازی که در بهمن ماه داشته است 39 پرواز (71 درصد) را در زمان مقرر و 16 پرواز را با تاخیر به پایان رسانده است.

همچنین شرکت هواپیمایی ایران ایر تور که در سه ماه اخیر توانسته از میزان تاخیرات پروازی بکاهد با داشتن 43 درصد تاخیر در پروازهای بهمن ماه خود رتبه دوم شرکت های هواپیمایی را از نظر کم تاخیرترین شرکت ها کسب کند. این شرکت توانسته از 290 پرواز انجام شده در بهمن ماه 165 پرواز خود (57 درصد) را به موقع و 125 پرواز را دیرتر از زمان مقرر به انجام برساند.

گفتنی است هواپیمایی ساها نیز در ماه گذشته 43 درصد پروازهای خود را با تاخیر به پایان رساند با این تفاوت که تعداد پروازهای این شرکت در ماه گذشته در مجموع 80 سورتی پرواز بود که 46 پرواز (57 درصد) به موقع و 34 پرواز (43 درصد) را با تاخیر به پایان رساند.

بر اساس گزارش اعلامی سازمان هواپیمایی کشوری شرکت هواپیمایی آسمان در بهمن ماه 983 سورتی پرواز از مبدا یا به مقصد مهرآباد داشته است که 452 پرواز آن (46 درصد)  به موقع و 531 پرواز (54 درصد) را با تاخیر انجام داده است که از این نظر در رتبه چهارم نسبت به ایرلاین ها قرار می گیرد.

با این حال هواپیمایی آسمان در مجموع با داشتن 17 درصد پروازهای تاخیردار نسبت به کل پروازهای انجام شده در بهمن ماه در رتبه نخست تاخیرات پروازی قرار گرفته است.

یادآور می شود ماه گذشته به دلیل بارش 24 ساعته برف در تهران و بسته شدن یک روزه فرودگاه مهرآباد بسیاری از شرکت های هواپیمایی نتوانستند پروازهای برنامه ریزی شده خود را در زمان مقرر انجام دهند. ضمن اینکه مجموع پروازهای انجام شده در ماه گذشته، 5 هزار و 807 سورتی پرواز بود که بارش شدید برف در ماه گذشته و بسته شدن فرودگاه مهرآباد سبب شد تا نسبت به ماه قبل از آن (دی ماه) که 6 هزار و 110 سورتی پروازی بود، 303 سورتی از کل پروازها کم شود.

اخبار مرتبط

شرط رونق مسکن در سال 98

وزیر راه و شهرسازی در شرایطی وعده‌ تحرک مسکن در سال‌های 98 و 99 را داده که هزینه‌های... 26 آذر 1397

نظرات شما