نسیم اقتصاد- صادرات صورت گرفته در بخش صنعت و معدن طی نه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب با رشد 4.7 و 36.4 درصدی روبه‌رو شده است.

به گزارش پایگاه خبری  نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، در بخش صادرات صنعتی تا پایان پاییز سال جاری 11535.5 میلیون دلار صادرات صورت گرفته است که در قیاس با مدت مشابه سال قبل با توجه به صادرات 11017.4 میلیون دلاری شاهد رشد 4.7 درصدی در این بخش هستیم. همچنین در بخش معدن میزان صادرات طی نه ماهه سال جاری 1258.5 میلیون دلار صادرات انجام شده است که در قیاس با مدت مشابه سال قبل با توجه به صادرات 922.7 میلیون دلاری رشدی 36.4 درصدی صورت پذیرفته است.
در بخش صنعت، تا پایان پاییز سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب در بخش ماشین آلات دفتری، حسابداری و محاسباتی با رشد 194.2 درصدی، محصولات از توتون و تنباکو با رشد 180 درصدی و  مبلمان و مصنوعات طبقه‌بندی نشده با رشد 116.6 درصدی بیشترین رشد صادراتی را داشته‌ایم.
این در حالی است که سایر تجهیزات جابه‌جایی طبقه‌بندی نشده با رشد منفی 53.5 درصدی، محصولات فلزی فابریکی به جز ماشین‌آلات و تجهیزات با رشد منفی 19.3 درصدی و کوک، فرآورده‌های حاصل از نفت و سوخت‌های هسته‌ای با رشد منفی 17.8 درصدی بیشترین رشد منفی را در بخش صادرات صنعتی به خود اختصاص داده‌اند.
طبق اطلاعاتی که در اختیار خبرنگار ایسنا قرار گرفته است، در بخش معدن نیز استخراج زغال‌سنگ و لیگنیت؛ صادرات زغال سنگ نارس (تورب) با رشد 27.5 درصدی، کانسارهای فلزی با رشد 44.5 درصدی و نیز استخراج سایر معادن طبقه‌بندی نشده با رشد 6.8 درصدی در نه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده‌اند.
در ذیل جدول میزان صادرات مربوط بخش صنعت و معدن تا پایان پاییز سال جاری و مدت مشابه سال گذشته به تفکیک گروه آمده است.
 
 
 
 
 

اخبار مرتبط

نظرات شما