نسیم اقتصاد- شرکت تولید برق دماوند با افشای اطلاعات با اهمیت، از تعدیل منفی 24 درصدی سود هر سهم خود خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری  نسیم اقتصاد، این شرکت تولیدکننده برق طی انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است سود پیش‌بینی شده هرسهم که در گزارش‌های برآوردی قبلی مبلغ 1,330ریال بود، در جدیدترین پیش‌بینی‌ها به 1,017ریال کاهش یافته تا «دماوند» با 24 درصد تعدیل منفی در بودجه سال مالی جاری خود مواجه شود.
همچنین این شرکت اعلام کرده، طی عملکرد دوره 9 ماهه بودجه برآوردی خود را 87 درصد پوشش داده و به ازای هر سهم مبلغ 885 ریال سود محقق کرده است.
مدیرعامل و عضوهیات مدیره در بیان مهم‌ترین دلایل این کاهش سودآوری در سود هر سهم «دماوند» عنوان کرده است: با عنایت به نتایج بررسی‌های به‌عمل آمده در جلسه هیات مدیره این شرکت در خصوص عملکرد 11 ماهه شرکت و تطابق آن با بودجه سال 1396 که در تاریخ  1395/12/15 از طریق سامانه کدال منتشر شده مبنی بر تائید عدم تحقق بودجه سال 1396 این شرکت با توجه به موارد مشروحه ذیل، این شرکت قصد دارد نسبت به اعمال تعدیل بودجه سال 1396 در حدود 25 درصد اقدام کند .
جمال‌الدین عزیزی افزود: عدم افزایش نرخ خرید برق توسط وزارت نیرو علی‌رغم تصریح قانون و افزایش نیافتن قیمت برق مشترکین صنعتی (علی‌رغم پیش‌بینی و سنوات گذشته که باعث عدم‌تحقق درآمد در قراردادهای دو جانبه شد) دو عامل مهم در کاهش سود برآوردی این مجتمع بوده است.
وی در بیان دلیل دیگر این تعدیل منفی عنوان کرد: ابلاغ نرخ سوخت نقدی به نیروگاه به ازاء هر لیتر (گازوئیل) و هر متر مکعب گاز معادل 50 ریال که باید از ابتدای سال 1396 به حساب هزینه‌های این شرکت منظور به شرکت‌های پخش و پالایش فراورده‌های نفتی و شرکت گاز پرداخت شود. (لازم به ذکر است که نرخ قبلی معادل 10 ریال بوده است.)
وی در بیان عامل چهارم نیز گفت: افزایش نرخ خرید آب از شرکت آب منطقه‌ای با توجه به کاهش منابع آبی منطقه و خرید منابع آبی جدید (چاه آب) و هزینه‌های حمل تا نیروگاه دیگر عامل اثرگذار بر برآورد کاهش سودآوری این مجتمع بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات شما