نسیم اقتصاد- قرارداد تامین و تولید 960 دستگاه واگن مترو برای خطوط متروی تهران - کرج بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و اشتدلر سوییس به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری  نسیم اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، این قرارداد به ارزش تقریبی یک میلیارد و 100 میلیون یورو با فاینانس سوییس به امضای علی عراقچی، مدیرکل امور بین الملل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و رحمنی، مذاکره کننده ارشد اشتدلر سوییس رسیده است و قرار اسا توسط شرکت واگن سازی پلور سبز کرمان و با سرمایه گذاری شرکت اشتدلر اجرایی شود.

همچنین این قرارداد با در نظر گرفتن اهداف بلندمدت سیاست اقتصاد مقاومتی و محوریت تولید داخلی منعقد شده است.

خط تولید یاد شده ضمن تامین اشتغال مستقیم حدود 500 نغر در منطقه محررم زرند استان کرمان و با ظرفیت تولید 300 واگن در سال، توانایی تحویل یک ران واکن آلومنیومی مترر و مسافری در هفته را برای اولین بار در کشور اجرایی خواهد کرد.

شرکت اشتدلر متعهد شده با تامین اعتبار مالی تا سقف 85 درصد ارزش افزوده در قالب خط اعتباری مورد تایید موسسه SERV سوییس را برعهده بگیرد.

بازپرداخت بلندمدت این قرارداد 14 ساله پیش بینی شده و تامین مالی به صورت بانک به بانک میان یک بانک اروپایی و یک بانک ایرانی خواهد بود.

با توجه به این که تامین مالی به صورت وام بانکی کوتاه مدت است، نیاز به ضمانت بانک مرکزی و یا دولت برای تامین مالی پروژه ندارد.سهم تولید داخلی در این قرارداد  55 درصد در پایان کار خواهد بود. 

 

اخبار مرتبط

نظرات شما