نسیم اقتصاد- پیکر سه تن از شهدای حادثه نفتکش سانچی دقایقی پیش با حضور خانواده‌های آنان و مقام‌ها و مسئولان کشور در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تشییع شد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از شانا، هواپیمای حامل پیکر محمد کاووسی تکاب، کاپیتان مجید نقیان و میلاد آروی جان‌باختگان حادثه نفتکش سانچی ساعت 5 و 10 دقیقه بامداد چهارشنبه (25 بهمن‌ماه) وارد فرودگاه امام خمینی (ره) و پس از حضور اعضای خانواده آنان و مقام‌های مسئول مراسم تشییع این پیکرها برگزار شد.
همچنین قرار است تشییع این جان‌باختگان با حضور مردم و نمازگزاران پس از برگزاری نماز جمعه (27 بهمن‌ماه) در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شود و پس از آن پیکر یکی از این شهدا در بهشت زهرا، شهید دیگر در کرج و دیگری در شاهین شهر اصفهان در خاک آرام خواهند گرفت.
نفتکش سانچی که با محموله میعانات گازی 25 آذرماه از بندر عسلویه به مقصد کره جنوبی در حال حرکت بود، شامگاه شنبه (16 دی‌ماه) در آب‌های چین با یک فله‌بر چینی برخورد کرد که این حادثه به آتش سوزی نفتکش تحت مدیریت ایران منجر شد.
21 خدمه‌ کشتی چینی همان زمان نجات یافتند، اما از سرنوشت 32 خدمه نفتکش ایرانی که 30 تن ایرانی و 2 تن بنگلادشی بودند، در نخستین ساعات خبری نبود. پس از هشت روز عملیات، پیکر سه خدمه نفتکش سانچی پیدا و سرانجام 24 دی ماه جان باختن شهادت گونه 29 خدمه نفتکش «سانچی» تایید شد.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما