نسیم اقتصاد- مدیر شعب بانک کشاورزی در استان بوشهر از بخشودگی 4هزار و 800 پرونده جرائم دیرکردتسهیلات زیر صد میلیون تومان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایبِنا، محمد حسن رزاقی منش در نشست خبری درباره میزان تسهیلات پرداختی شعب بانک کشاورزی در استان بوشهر، اظهار داشت: جمع کل تسهیلات پرداختی از سوی شعب این بانک در سال 95، 15 هزار و 73 فقره تسهیلات به ارزش 4، 880، 784 میلیون ریال و همچنین تعداد 11هزار و 749 فقره به ارزش 3، 655، 727 میلیون ریال تا دی ماه سال جاری  بوده است.
وی افزود: در بخش تسهیلات ازدواج زمان انتظار متقاضیان به یک روز کاهش یافته و طی ده ماهه امسال 1629 فقره تسهیلات به ارزش 168، 600 میلیون ریال به زوجین متقاضی پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی در استان بوشهر در ادامه با اشاره به اینکه طولانی ترین مرز آبی در استان بوشهر قرار دارد، گفت: بزرگترین منابع نفت و گاز در استان بوشهر قرار دارد و این استان، پایتخت انرژی نیز نامیده می شود.
رزاقی منش ادامه داد: عمده ترین تولیدات استان بوشهر گندم، نخیلات، میگو و گوجه فرنگی فرنگی خارج از فصل است
وی با تاکید براینکه عمده ترین تولیدات استان حول محور این چهار محصول است، افزود: البته پرورش مرکبات هم در این استان داریم که بسیار محدود است.
این مقام مسئول اظهار داشت: در کشت گوجه فرنگی خارج از فصل، حدود 13 هزار هکتار گوجه فرنگی کشت و حدود 600 هزار تن گوجه فرنگی در سال صادر می شود.
وی افزود: 240 واحد مرغداری در استان در حال فعالیت هستند و تولید مرغ به دلیل شرایط جوی و آب و هوا بسیار حساس است و تولید این مرغداری ها حدود 31 هزار تن است.
وی با اشاره به اینکه 60 درصد میگو پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می شود، توضیح داد: امسال 13 هزار و 500 تن میگو پرورشی در استان تولید شده که 80 درصد آن به کشور های دیگر با واسطه صادر می شود و ارز آوری 60 میلیون دلاری برای کشور خواهد داشت.
مدیر شعب بانک کشاورزی در استان بوشهر با اشاره به اینکه قدمت بانک کشاورزی به سال 1342 در برازجان و بوشهر برمی گردد، افزود: در حال حاضر 35 شعبه در استان در حال فعالیت هستند.
وی با اشاره به طرح پرورش ماهی در قفس گفت:  بزرگترین مرکز ماهی در قفس در استان بوشهر قرار دارد، این طرح دارای بخش تکثیر، پرورش و بسته بندی است که ارزش این طرح 650 میلیارد ریال است.
رزاقی منش در ادامه درباره فعالیت های الکترونیک بانک‌، توضیح داد: بانک کشاورزی در حوزه بانکداری الکترونیک از بانک های پیشرو است و بررگترین سیستم بانکداری جامع یا Core banking را در سیستم بانکی دارد. در حاضر بانک کشاورزی با 51 دستگاه خودپرداز و 4189 هزار فقره تراکنش و همچنین 10 هزار دستگاه پایانه فروش با ثبت 29 میلیون تراکنش در ده ماهه سال جاری حضور چشمگیری در بازار استان دارد.
وی درباره مسئولیت اجتماعی بانک گفت: سال 94 حدود یک میلیارد ریال کمک هزینه ازدواج به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شد و در سال 95 نیز 90 میلیون تومان جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به ستاد دیه استان پرداخت شد و بسیاری دیگر از فعالیت ها که در قالب مسئولیت اجتماعی بانک انجام شده است.
رزاقی منش درباره بخشودگی جرائم دیرکردتسهیلات زیر صد میلیون تومان گفت: سال گذشته 4هزار و 800 پرونده تعیین تکلیف شد و امسال نیز این اقدام ادامه دارد. همچنین سال گذشته نیز 440 میلیارد ریال به بنگاه های نیمه تعطیل پرداخت شد و امسال نیز 170 میلیارد ریال به 32 طرح پرداخت شده است.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما