نسیم اقتصاد- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رشد 5 درصدی در بخش صنعت و رشد 3 درصدی در بخش معدن از جمله موفقیت های کشور است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از شاتا، محمد شریعتمداری، در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، افزود: امسال 100 هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه و نوسازی صنعتی کشور در اختیار نظام بانکی قرار گرفته است.
وزیر صنعت با بیان اینکه در خراسان رضوی بیش از 115 میلیارد ریال از محل منابع استانی برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به منظور نوسازی و بازسازی صنعتی تخصیص یافته است، افزود: با این روند پیش بینی می شود استان خراسان رضوی موفق به نوسازی صنعتی شود.
او با اشاره به وجود 6 هزار واحد صنعتی نیمه تمام با بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور که قرار است امسال تکمیل و بهره برداری شود، افزود: تا کنون چهار هزار و پنج طرح از این تعداد با سرمایه گذاری 220 هزار میلیارد ریالی به بهره برداری رسیده است.
شریعتمداری با بیان اینکه سهم خراسان رضوی 4.8 درصد از منابع بوده گفت: تا کنون بیش از 7 درصد از مجموع منابع کشور جذب این استان شده است.
وزیر صنعت اظهار کرد: در زمینه جذب منابع در نظر گرفته شده برای طرح رونق تولید تا اکنون 41 هزار و 740 واحد ثبت نام کرده اند که 12 هزار و 315 واحد از این تعداد موفق به دریافت تسهیلات از نظام بانکی شده اند.
وی افزود: منابع دریافت شده توسط این واحدها 86 میلیارد ریال است که سهم خراسان رضوی از آن 5 درصد است.
معاون اول رئیس جمهوری، به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت، چهارشنبه به منظور افتتاح چند طرح عمرانی و صنعتی به استان خراسان رضوی سفر کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات شما