نسیم اقتصاد- وزیر اقتصاد مجارستان از تمایل این کشور به افزایش خرید نفت از ایران خبر داد و گفت: روابط بانکی ایران و مجارستان تسهیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از وزارت نفت، میهایلی وارگا امروز (دوشنبه) پس از دیدار با بیژن زنگنه وزیر نفت درباره برنامه مجارستان برای افزایش خرید نفت از ایران، اظهار کرد: ما مایل هستیم که خرید نفت از ایران را در آینده افزایش دهیم.
شرکت مول مجارستان (MOL) پس از لغو تحریم‌ها و اجرای برجام یک محموله یک میلیون بشکه ای نفت از ایران خریداری کرده است.
وزیر اقتصاد مجارستان درباره مذاکرات انجام شده در زمینه روابط مالی و بانکی میان ایران و مجارستان تصریح کرد: بنا شد تا روابط مالی میان دو کشور تقویت شود. ضمن این که تلاش می کنیم مشکلی برای سرمایه گذاران ایجاد نشود.
وی بر گسترش روابط بانکی ایران و مجارستان تاکید کرد و گفت: بر این اساس هفته گذشته یک هیات از بانک‌های مجارستان به ایران سفر کردند و مذاکرات بسیار مفیدی با طرفهای ایرانی داشتند؛ ضمن اینکه مانعی نمی بینم تا روابط بانکی به شیوه گذشته خود بازگردد.
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران دیروز (یکشنبه، 12 آذرماه) در همایش بزرگ اقتصادی ایران و مجارستان اظهار کرده بود: هیچ تجارتی بدون نقل و انتقال پول امکان پذیر نیست؛ امیدواریم دولتمردان طرفین در زمینه حل مسائل بانکی، گام‌های مهمی بردارند.
مجارستان به پایتختی بوداپست در اروپای مرکزی واقع است؛ این کشور حدود 9 میلیون و 880 هزار نفر جمعیت دارد.
اکنون حدود 40 درصد از نفت صادراتی ایران روانه بازارهای اروپایی می شود.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما