نسیم اقتصاد- قیمت هر اونس طلا بعد از رسیدن تا رقم 1289 دلار و 50 سنت در روز جمعه، امروز با 0.6 درصد کاهش به 1272 دلار و 91 سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از رویترز، در حالی که بعد از پیش بینی افزایش رشد اقتصادی امریکا بعد از تصویب طرح اصلاح نظام مالیاتی این کشور در سنا ارزش دلار تقویت شده است، قیمت طلا امروز با کاهش مواجه بود.
سنای آمریکا روز شنبه با یک رای ضعیف اصلاح ساختار نظام مالیاتی آمریکا را به تصویب رساند و این به معنای یک گام بزرگ برای حزب جمهوری خواه و دونالد ترامپ، در راه رسیدن به هدفشان یعنی کاهش مالیات شرکت های بزرگ و افراد ثروتمند بود.
ارزش دلار که روز یکشنبه برای مدتی کوتاه به دلیل انتشار اخباری در خصوص اعتراف مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی ترامپ به دروغ گویی به اف بی آی کاهش یافته بود، امروز مجددا افزایش یافت و به بالاترین رقم 2 هفته گذشته رسید.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا بعد از رسیدن تا رقم 1289 دلار و 50 سنت در روز جمعه، امروز با 0.6 درصد کاهش به 1272 دلار و 91 سنت رسید.
قیمت طلای آمریکا نیز امروز نیم درصد کاهش داشت و به 1275 دلار و 80 سنت رسید.
یک تاجر طلا در هنگ کنگ گفت: «من فکر می کنم مردم از اینکه قیمت طلا از حدود 1290 دلار در روز جمعه به 1275 سنت کاهش یافته ناامید شده اند...به نظر می رسد که هرگونه افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت ناپایدار خواهد بود
این تاجر افزود: «هر اتفاقی که در بازار طلا و بازدهی اوراق قرضه دولت آمریکا بیافتند، بر قیمت طلا تاثیر خواهد گذاشت
انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا در ماه جاری میلادی که هفته آینده برگزار خواهد شد برای سومین بار در طی امسال نرخ بهره را افزایش دهد.
در عین حال، سرمایه گذاران در حال رصد تحولات مربوط به کره شمالی هستند. با گذشته چند روز از آزمایش موشکی بالستیک قاره پیمای کره شمالی، کره جنوبی و آمریکا در حال اجرای بزرگترین رزمایش مشترک هوایی خود هستند.
 

اخبار مرتبط

طلای سیاه عقبگرد کرد

طلای سیاه عقبگرد کرد

نسیم اقتصاد- قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر رشد ارزش دلار و انتظار بازار برای افزایش... 2 اسفند 1396

قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا افزایش یافت

نسیم اقتصاد- قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به 1350 دلار و 51 سنت رسید. 30 بهمن 1396

نظرات شما