نسیم اقتصاد- بیست و چهارمین همایش ملی بیمه و توسعه با عنوان «مدیریت ریسک و بیمه؛ الزامات، چالش ها و راهکارها» همزمان با 13 آذر (روز بیمه) با حضور مقامات و مسئولین آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایبِنا، بیست و چهارمین همایش بیمه و توسعه توسط پژوهشکده بیمه و با همکاری بیمه مرکزی، شرکت های بیمه و دستگاه های ذی‌ربط در سالن همایش های برج میلاد آغاز شد.
همایش بزرگ روز ملی بیمه با حضور مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی ، بیژن زنگنه وزیر نفت، عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی ، محمد رضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر برگزار می شود .
علاوه بر مقامات و مسئولین اقتصادی، بیش از 2 هزارو 500 نفر از کارکنان صنعت بیمه، اساتید دانشگاه و نهادهای مربوط به حوزه ریسک حضور دارند.
امیر صفری رییس پژوهشکده بیمه درباره برگزاری این همایش گفت: کمیته علمی این همایش از بین مدیران ارشد صنعت بیمه و اساتید دانشگاه انتخاب شده اند و برای پذیرش مقالات، دو مرحله داوری بدون ذکر نام برگزار کردیم؛ معیارهای ما برای پذیرش مقالات کاملا علمی و منطبق بر کیفیت، اهداف، سوالات پژوهشی و روش های درست علمی بوده است.
وی با بیان اینکه از 137 مقاله واصله 15 مقاله برای ارائه و 32 مقاله برای ارائه به طور پوستری انتخاب شده‌اند، گفت: امسال با توجه به برگزاری ملی این همایش، مقاله خارجی نداشتیم.
صفری 4 هدف کلی که همواره همایش بیمه و توسعه دنبال کرده است را «زمینه سازی گردهمایی صنعت بیمه و برقراری ارتباط بین بیمه و دانشگاه»؛ «اثرگذاری بر تصمیمات درون صنعت بیمه»؛ «تبادل تجربه و نشر دانش در حوزه ریسک و بیمه» و «آگاه سازی و فرهنگ سازی درباره ریسک و آموزش های عمومی درباره ریسک و بیمه» اعلام کرد.
پنج پنل تخصصی مدیریت ریسک و بیمه درباره حوادث فاجعه آمیز؛ مدیریت ریسک و بیمه در صنعت انرژی؛ مدیریت ریسک و بیمه در صنعت حمل و نقل؛ مدیریت ریسک و بیمه در حوزه سلامت و مدیریت ریسک و بیمه در موسسات بیمه، در حاشیه این همایش برگزار می شود.
سه محور اصلی همایش سال جاری، علت و ضرورت مدیریت ریسک در جامعه؛ اهداف و انتظارات از همایش و نحوه برگزاری و برنامه ریزی برای اجرای آن هستند.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما