نسیم اقتصاد- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: برخی واحدها تسهیلات معوق قبلی را با تسهیلات جدید 20هزار میلیارد تومانی پرداخت کردند و در حقیقت این اقدام اثری در تولید نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از خانه ملت، محمد حسینی درخصوص پرداخت تسهیلات به صنایع و میزان تاثیر آن برای خروج تولید داخلی از رکود با توجه به سود آنها، گفت: سال گذشته حدود 17 هزار میلیارد تومان به عنوان سرمایه در گردش کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به واحدهای کوچک و متوسط اختصاص یافت، که بازخورد اصلی را نداشت.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای برون رفت از رکود در سال جاری رقم تسهیلات 20هزار میلیارد تومانی تصویب شده تا پرداخت شود، افزود: با ارائه این تسهیلات دو اتفاق رخ داد که در درجه نخست برخی واحدها تسهیلات معوق قبلی را با تسهیلات جدید پرداخت کردند و در حقیقت این اقدام اثری در تولید نداشته است.
بررسی چگونگی اختصاص تسهیلات به واحدهای تولیدی در مجلس
وی ادامه داد: برخی وام های ارائه شده به بخش تولید یک ساله و با نرخ سود بالا بودند، لذا  بنگاه های تولیدی باید تلاش می کردند تا بتوانند فضا را در مدت کوتاه یک ساله به گونه ای فراهم کنند تا بتوانند اقساط و بدهی ها را پرداخت و همچنین معضلات قبلی را رفع کنند و همچنین قسط وام جدید را پرداخت کنند.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:در حال حاضر این تسهیلات نه تنها موجب خروج از مشکلات و رکود نشده بلکه بر مشکلات افزوده است و تنها در بنگاه های کوچک رونق ایجاد شده که می توان به عنوان یک نقطه مثبت از این تسهیلات یاد کرد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، از پیگیری و بررسی چگونگی اختصاص این تسهیلات و تاثیرات آن بر واحدهای تولیدی در مجلس خبر داد.
 

اخبار مرتبط

تداوم افزایش نرخ دلار

بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ 24 ارز از جمله دلار نسبت به... 5 خرداد 1397

نظرات شما