نسیم اقتصاد- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: برخی واحدها تسهیلات معوق قبلی را با تسهیلات جدید 20هزار میلیارد تومانی پرداخت کردند و در حقیقت این اقدام اثری در تولید نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از خانه ملت، محمد حسینی درخصوص پرداخت تسهیلات به صنایع و میزان تاثیر آن برای خروج تولید داخلی از رکود با توجه به سود آنها، گفت: سال گذشته حدود 17 هزار میلیارد تومان به عنوان سرمایه در گردش کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به واحدهای کوچک و متوسط اختصاص یافت، که بازخورد اصلی را نداشت.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای برون رفت از رکود در سال جاری رقم تسهیلات 20هزار میلیارد تومانی تصویب شده تا پرداخت شود، افزود: با ارائه این تسهیلات دو اتفاق رخ داد که در درجه نخست برخی واحدها تسهیلات معوق قبلی را با تسهیلات جدید پرداخت کردند و در حقیقت این اقدام اثری در تولید نداشته است.
بررسی چگونگی اختصاص تسهیلات به واحدهای تولیدی در مجلس
وی ادامه داد: برخی وام های ارائه شده به بخش تولید یک ساله و با نرخ سود بالا بودند، لذا  بنگاه های تولیدی باید تلاش می کردند تا بتوانند فضا را در مدت کوتاه یک ساله به گونه ای فراهم کنند تا بتوانند اقساط و بدهی ها را پرداخت و همچنین معضلات قبلی را رفع کنند و همچنین قسط وام جدید را پرداخت کنند.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:در حال حاضر این تسهیلات نه تنها موجب خروج از مشکلات و رکود نشده بلکه بر مشکلات افزوده است و تنها در بنگاه های کوچک رونق ایجاد شده که می توان به عنوان یک نقطه مثبت از این تسهیلات یاد کرد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، از پیگیری و بررسی چگونگی اختصاص این تسهیلات و تاثیرات آن بر واحدهای تولیدی در مجلس خبر داد.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما