نسیم اقتصاد- ماموران گمرک در دو عملیات، مقدار 115800 دلار آمریکا و 58000 یورو ارز مسافری قاچاق، کشف کردند.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از گمرک ایران، ماموران گمرک در دو عملیات، مقدار 115800 دلار آمریکا و 58000 یورو ارز مسافری قاچاق، کشف کردند؛ به نحوی که در عملیات نخست، با تحلیل اطلاعات مسافران ورودی و کنترل تردد مسافران به یک مسافر مشکوک می شوند.
ماموران گمرک بازرگان در بازرسی از این مسافر که از ترکیه وارد کشور شده بود، درخواست می کنند تا محتوای چمدان و کالاهای همراه خود را به گمرک اظهار کند. ماموران گمرک که به کمک تجهیزات کنترلی و تحلیل اطلاعات ورود مسافران به اظهار این مسافر مشکوک شده بودند، به اطلاعات اظهاری فرد و بازرسی از چمدان این مسافر ورودی کفایت نکرده و اقدام به بازجویی بدنی این مسافر می کنند.
در جریان این بازجویی ها ماموران گمرک به ضخامت پالتوی مسافر مشکوک و در بررسی های بیشتر متوجه می شوند که اشیایی در داخل پالتو جاسازی شده است.
در بازرسی از پالتوی این مسافر و برش آن در نهایت ماموران گمرک موفق به کشف 115 هزار و 800 دلار آمریکا و 4000 یورو می شوند.
از اولین عملیات ماموران گمرک بازرگان ساعاتی نگذشته بود که بر اساس اطلاعات مسافران ورودی و اطلاعات به دست آمده از قاچاقچی اول، ماموران گمرک به یک مسافر ورودی دیگر از ترکیه مشکوک می شوند.
ماموران گمرک این مسافر را جهت بازرسی به قسمت ویژه منتقل می کنند؛ اما در هنگام بازرسی، این مسافر متوجه لو رفتن شگرد خود شده و فرار می کند؛ اما پس از فرار با هماهنگی و همکاری یگان حفاظت گمرک این فرد دستگیر می شود.
ماموران گمرک دوباره این مسافر را بازرسی و متوجه می شوند به بدن وی اشیایی چسبیده است. در نهایت ماموران گمرک موفق می شوند در بازرسی های بیشتر از بدن این مسافر مقدار 54000 یورو ارز قاچاق را کشف و ضبط کنند.
بر اساس قوانین و مقررات ارز همراه مسافر در گمرک ورود و خروج انواع ارز همراه مسافر در گمرکات تا مبلغ  10000 یورو یا معادل آن به سایر ارزها مجاز بوده و مسافران می بایست در صورت همراه داشتن ارز مازاد بر این مبلغ نسبت به اظهار آن به گمرک اقدام نمایند ، در غیر اینصورت مشمول مقررات قاچاق ارز می شود.
 

اخبار مرتبط

گوشت ارزان شد

براساس آخرین آمار منتشره قیمت 6 گروه از مواد خوراکی در هفته منتهی به 20 مهرماه سال جاری با... 26 مهر 1397

نظرات شما