نسیم اقتصاد- قیمت بیت کوین در 24 ساعت اخیر با بیش از 18 درصد کاهش به رقم کمتر از 10 هزار دلار در هر واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از کوین دسک، در حالیکه قیمت بیت کوین، محبوب ترین ارز رمزنگار جهان در برخی از صرافی های بزرگ جهان از جمله صرافی «بیت ثامب» کره جنوبی از مرز 12 هزار دلار در هر واحد هم در چند روز پیش عبور کرده بود؛ اما اکنون قیمت این ارز دیجیتال طی 24 ساعت گذشته با بیش از 18 درصد کاهش به کمتر از 10 هزار دلار در هر واحد رسیده است.
در حالیکه قیمت مرجع بیت کوین در صرافی های بزرگ جهان به رکورد 11 هزار و 388 دلار و 33 سنت در طول 24 ساعت اخیر رسیده بود، ناگهان بخشی از حباب بیت کوین ترکید و قیمت آن را به 9 هزار و 290 دلار و 30 سنت پایین آورد که البته بعداز آن بیت کوین تلاش کرد تا بخشی از ارزش از دست رفته خود را جبران کند و در نهایت در حدود 9795 دلار در هر واحد داد و ستد شد.
همچنین این نوسان قیمت بیت کوین در یک روز اخیر به عنوان شدیدترین جابجایی قیمت در این ارز رمز نگار محسوب می شود که علت آن هم به سیل افزایش تقاضا در بیت کوین نسبت داده می شود.
بر همین اساس «کوین مارکت کپ» اعلام کرد حجم معاملات بیت کوین در 24 ساعت اخیر به رقم قابل توجه 9 میلیارد و 750 میلیون دلار رسید که این رقم برای ارز دیجیتال «اترویم» 2 میلیارد و 260 میلیون دلار ثبت شده است.
«کوین بیس» که یک وب سایت پیشگام برای خرید و فروش بیت کوین در آمریکا است، اعلام کرد در روز چهارشنبه با ترافیک بالایی برای داد و ستد بیت کوین روبرو شده و خدمات برای برخی از مشتریان در دسترس نبوده است.
از آنجایی که سرمایه بازار بیت کوین کمتر از 200 میلیارد دلار است، برخی از علاقه مندان در حوزه ارز رمزنگار می گویند اگر این ارز دیجیتال بخشی بسیار اندکی از دارایی 200 تریلیون دلاری بازار مالی سنتی را به دست بیاورد، می تواند به شدت افزایش یابد.
بر پایه این گزارش جدول قیمت لحظه ای بیت کوین قیمت کمی بیش از 10 هزار دلار را برای این ارز رمزنگار ثبت کرده است.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما