نسیم اقتصاد- رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت حمایت شبکه بانکی در جهت تسهیل و نوسازی بافت های تخریب شده دراثر زلزله غرب کشور، تصریح کرد: علاوه بر حمایت بانک های دولتی، خوشبختانه اخبار خوبی از نشست های تخصصی برخی بانک های خصوصی بویژه بانک پارسیان و بانک شهر برای حمایت و کمک به زلزله زدگان به گوش می رسد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد، محمدرضا رضایی  با بیان اینکه صرفا با تکیه به منابع دولت نمی توان به نوسازی واحدهای تخریب شده در اثر زلزله در بازه زمانی کوتاه امیدوار بود،گفت: بانک های خصوصی همواره در امور عام المنفعه نقشی موثر ایفا کرده اند و این بار نیز با مشارکت و حمایت خود نسبت به فراهم آوردن تجهیزات و امکانات بیشتر در مناطق زلزله زده غرب، بیش از پیش ثمربخش خواهند بود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از حمایت های مالی بانک های خصوصی  و همچنین حضور نمایندگان این بانک ها در مناطق زلزله زده و برآورد خسارت برای ارایه تسهیلات به هموطنانمان، تصریح کرد: در صورت لزوم نشستی برای قدردانی از بانک هایی که در این امور دخیل بوده و به عمران و آبادانی کشور توجه دارند، خواهیم داشت.
این نماینده با اشاره به بازدید کمیسیون عمران مجلس از مناطق زلزله زده غرب کشور، گفت: در هفته جاری این کمیسیون بازدید دوباره ای از مراحل آوار برداری و اسکان موقت زلزله زدگان خواهد داشت.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه، گزارش نهایی کمیسیون عمران مجلس درباره زلزله غرب کشور طی دو هفته آینده برای قرائت در صحن علنی تقدیم هیات رییسه خواهد شد، افزود: در حال حاضر دو کمیته تخصصی جهت بررسی ابعاد زلزله در این کمیسیون تشکیل شده است.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما