نسیم اقتصاد- با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال و افزایش طبیعی برخی دریافتی‌های مردم از جمله کارمندان نظیر عیدی و پاداش، شرکت بیمه پارسیان در اقدامی نوآورانه از علاقه‌مندان دعوت کرد تا با خرید بیمه عمر سهامدار این شرکت شوند.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از دنیای اقتصاد، امین محمدی، مدیر بیمه‌های عمر انفرادی و درمان مسافرتی بیمه پارسیان در درباره این طرح گفت: خدمات بیمه در بازارهای مالی دارای ویژگی‌های خاصی است که به‌طور تقریبی هیچ یک از خدمات بانک و سرمایه‌گذاری در بورس نظیر آن را ندارند.وی افزود: همجواری بیمه با بانک و بورس موجب شده تا محصولات نوینی طراحی شود و مشتریان بتوانند از خدمات سایر بازارها نیز بهره‌مند شوند. یکی از این محصولات، طرح جدید بیمه پارسیان است که در آن با خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، سهامدار این شرکت می‌شوید.
 محمدی افزود: بیمه پارسیان به هیچ وجه تصمیم ندارد خریداران بیمه‌های عمر را به داشتن سهام وسوسه کند؛ زیرا اصل مطلب، درک مشتری از ضرورت پوشش بیمه‌های عمر است. وی با بیان اینکه تقریبا 95 درصد خریداران بیمه عمر مشمول این طرح می‌شوند، گفت: افرادی که از 22 مهر تا 21 اسفند سال 96 بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان را خریداری کنند که سقف پرداختی آنها 500 هزار تومان باشد، مالک 500 سهم از بیمه پارسیان می‌شوند. سهام این افراد، ظرف یک هفته پس از خرید بیمه‌نامه از کارگزاری پارسیان به آنها واگذار می‌شود.
 محمدی با بیان اینکه پرداخت 500 هزار تومان حق بیمه برای یک ماه ممکن است برای بسیاری مشکل باشد، افزود: بسیاری با حق بیمه ماهانه 50 هزار تومان بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری می‌خرند. این دسته از افراد در این طرح می‌توانند با پرداخت حق بیمه 10 ماهه بیمه‌نامه طی این مدت از این طرح استفاده کرده و 500 سهم را دریافت کنند.وی ادامه داد: چنانچه در این مدت خریدار، 500 هزار تومان حق بیمه بیشتری پرداخت کرد و سقف پرداخت او به یک میلیون تومان برسد، 500 سهم دیگر به او اعطا می‌شود.مدیر بیمه‌های عمر انفرادی پارسیان با اشاره به اینکه ارزش سهم بیمه پارسیان اکنون در بازار بورس مشخص و قابل محاسبه است، افزود: سقف سهام‌های اهدایی برای هر بیمه‌گذار، هزار سهم بوده و جزو دارایی او به حساب می‌آید؛ بنابراین وی می‌تواند پس از دریافت، درباره نگهداری یا فروش آن تصمیم بگیرد.
 محمدی گفت: سهام به شرطی به خریداران بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان واگذار می‌شود که هیچ پرداختی معوق نداشته باشند و حق بیمه‌ها به موقع پرداخت شود. وی افزود: اعطای سهام، یک ابزار رقابتی برای شبکه فروش است. این اقدام همچنین موجب می‌شود مشتریان در کنار بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری که خریداری می‌کنند، سهامدار بیمه پارسیان نیز باشند.
 مدیر بیمه‌های عمر انفرادی پارسیان با بیان اینکه برای توسعه بیمه در کشور به عرضه محصولات نوین نیاز داریم، گفت: تا چندی پیش صنعت بیمه فقط با رویکرد طراحی محصول براساس نیازهای مشتری، طرحی را به بازار عرضه می‌کرد. به این معنا که مشتری چه دغدغه‌هایی دارد و برای پوشش این دغدغه چه می‌توان کرد. اما امروز بیمه‌گران به ایجاد روابط نوین با مشتری تمرکز دارند. به این معنا که مشتری چه اطلاعاتی باید از بیمه‌گر خود داشته باشد؟ چه اخباری را دنبال کند؟ حاضر است بابت دریافت چه ارزش‌هایی پول بپردازد؟ محمدی افزود: بیمه و خدمات متنوع آن، ویژگی‌هایی دارند که سایر بازارهای مالی توان ارائه آن را ندارند؛ اما مشتریان به‌طور معمول در بحث خرید بیمه‌های عمر، به بخش سرمایه‌گذاری آن توجه می‌کنند. این موضوع اشتباه نیست اما نباید اولویت اول برای خرید باشد.
 وی با بیان اینکه اهدای سهام به بیمه‌گذاران عمر، ایده مدیرعامل بیمه پارسیان بود و در مدیریت بیمه‌های عمر انفرادی تبدیل به طرح شد، افزود: ایده اولیه به مدیریت بیمه‌های عمر ارجاع و پس از بررسی‌های لازم، امروز دارای مختصات فنی است که تمامی ریسک‌ها در آن پیش‌بینی شده است. مدیر بیمه‌های عمر انفرادی پارسیان بار دیگر بر تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل تاکید کرد و گفت: هدف اصلی این طرح، عرضه سهام بیمه پارسیان نیست؛ بلکه قرار است با ارائه این طرح، افراد با درک درست از بیمه‌های عمر، ابتدا الزام این بیمه‌نامه را باور و سپس به ویژگی‌های دیگر آن که داشتن سهام است، توجه کنند.
 محمدی درباره بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان نیز گفت: یکی از ویژگی‌های ممتاز بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان، سود روزشمار آن است. این سود، در صورت بازخرید نیز جریمه ندارد و طی سال‌های گذشته همواره سودی که به ذخایر تعلق گرفته بیش از سود علی‌الحساب آن بوده است.
وی پوشش‌های اضافی متنوع که در سایر بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری بی‌سابقه است را ویژگی دیگر بیمه عمر پارسیان برشمرد و افزود: یکی از این پوشش‌های اضافی، پوشش پرداخت مقرری روزانه بستری شدن در مراکز درمانی در اثر حادثه است. این پوشش از چهارمین روز بستری در بیمارستان تا 90 روز تعهد می‌شود. چنانچه سرمایه فوت 100 میلیون تومان باشد، برای عدم‌حضور او، روزانه 500 هزار تومان مقرری پرداخت می‌شود.
وی همچنین درخصوص سایر جزئیات بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری و پوشش‌های متنوعی که بخش بیمه‌ای آن دارد، افزود: بیمه‌گذار با تعیین سرمایه فوت، بسته به نیاز خود می‌تواند سرمایه پوشش فوت را به دلخواه از 30 میلیون تا 4 میلیارد ریال، متناسب با مبلغ حق بیمه پرداختی انتخاب کند. همچنین امکان دریافت تا چهار برابر سرمایه فوت در صورت فوت بر اثر حادثه، تا سقف 4 میلیارد ریال وجود دارد.
 غرامت نقص عضو یا از کارافتادگی دائم ناشی از حادثه نیز، معادل سرمایه فوت در اثر حادثه تا سقف 4 میلیارد ریال قابل‌ارائه خواهد بود. در این بیمه‌نامه کمک هزینه درمان بیماری‌های خاص مانند انواع سرطان‌ها، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن برابر با 30 درصد سرمایه فوت بیمه‌نامه تا سقف مقرر تعهد شده و در صورت انتخاب بیمه‌گذار در فرم پیشنهاد، هزینه‌‌های ناشی از حادثه نیز تا سقف 400 میلیون ریال قابل‌پرداخت است.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما