نسیم اقتصاد- سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:کم ریسک شدن سرمایه گذاری در بورس باعث سوق نقدینگی به بازار سرمایه می شود.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از خانه ملت، رحیم زارع درخصوص وضعیت بازار سرمایه در چند روز گذشته گفت:در هفته گذشته شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در مجموع رشد اندکی داشت که متاثر از عوامل اقتصادی و حتی برخی اخبار سیاسی بین المللی بوده است.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:در روز گذشته شاخص بورس با کاهش 102واحدی روبرو شد و سطح معاملات کم حجم بود این در حالی است که باید وضعیت بازار سرمایه با تحول روبرو شود.
نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:قیمت نفت، نرخ ارز، اخبار سیاسی و افزایش صادرات از عواملی است که بازار سرمایه کشور و شاخص بورس را تحت تاثیر قرار می دهد.
زارع با تاکید بر تقویت شرکت های تولیدی بورسی گفت:اگر برنامه ریزی مناسبی در بازار وجود داشته باشد و سرمایه گذاران این اطمینان را داشته باشند که در درازمدت سرمایه گذاری در بورس کم ریسک خواهد بود بصورت بدیهی روند هدایت نقدینگی به این بازار تسریع می شود.
بررسی تاثیر احتمال افزایش صادرات محصولات پتروشیمی در وضعیت شاخص بورس
وی در ادامه تصریح کرد:افزایش قیمت جهانی برخی کالاها در وضعیت شاخص بورس ایران نیز تاثیرگذار بود و باعث شد در هفته گذشته شاخص بورس با افت روبرو نشود اما باید پذیرفت این روند رشد شاخص قابل قبول نیست چرا که رونق بازار سرمایه یکی از اولویت های اقتصادی است.
زارع افزود:بالا رفتن قیمت نفت باعث رشد درآمدهای ارزی می شود که بطور طبیعی این موضوع مولفه های دیگر اقتصادی کشور مانند شاخص بورس را تحت تاثیر قرار می دهد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:احتمال افزایش صادرات محصولات پتروشیمی و رونق مبادلات تجاری با کشور ترکیه در رشد قیمت سهام شرکت های بورسی تاثیرگذار است.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما