نسیم اقتصاد- بانک پارسیان محصولات جدید خود در مجموعه داده پردازی و تجارت الکترونیک را عرضه می کند.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از اخبار پولی مالی، کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان درباره پول های الکترونیک و جایگاه آن در نظام مالی کشور گفت: در بحث سیستم های پرداخت در واقع یک بخش مهم و اساسی نظام های پرداخت همین پول های الکترونیک و دیجیتالی بوده و بندهای جدیدی از آن در حال شکل گیری بوده و در سیاست های ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی هم به آن تاکید شده است. ضمن این که اخیراً از این سیاست ها هم رونمایی شده و بخش مهمی از زمینه آتی حرکت دانش بنیان ها و فین تک های مالی مرتبط با پول الکترونیکی است.
وی در ادامه از فعالیت های بانک پارسیان برای همراه شدن با روند توسعه تکنولوژی های مالی خبر داد و خاطر نشان کرد: این بانک در نظام حوزه های پرداخت جزء بانک های بانی بوده و در این زمینه سرمایه گذاری جدی انجام داده، به نحوی که در سال های مختلف روند سرمایه گذاری ادامه داشته است.
پرویزیان افزود: شبکه پرداخت بانک پارسیان جزء بزرگترین شبکه های بانکی موجود بوده است؛ ضمن این که بحث های بسیار جدی و مهمی برای تقویت سیستم پرداخت بانک انجام شده و شرایط به گونه ای است که به صورت مرتب شاهد ظهور محصولات جدیدی در مجموعه های داده پردازی بانک، تجارت الکترونیک، کاسپین و حوزه آی تی هستیم و امیدواریم بزودی خبرهای خوشی از محصولات جدید بانک داده شود.
مدیرعامل بانک پارسیان درباره امکانات نرم افزاری و سخت افزاری موجود در کشورو امکان پاسخگویی نظام و نیازهای نظام بانک برای رقابت در فضای بانکداری دیجیتالی به اخبار پولی مالی اظهار داشت: قطعا سرمایه گذاری که انجام شده سرمایه گذاری مهمی است ولی سرمایه گذاری بیشتری باید صورت بگیرد. در واقع کلید این سرمایه گذاری های جدید اصلاح نظام کارمزدی موجود است که در آن سهم شرکای مختلف در حوزه پرداخت باید روشن بشود.
وی همچنین با اعلام این موضوع که هزینه ها باید به صورت منصفانه تقسیم شود، گفت: در حال حاضر تمام هزینه های مربوط به نظام پرداخت را بانک های کشور پرداخت می کنند و این مسئله قابل دوام نیست. قطعاً با همکاری خود بانک ها، بانک مرکزی جمهوری اسلامی، شورای پول و اعتبار و دولت شرایط باید تغییر پیدا کند تا بشود این سرمایه گذاری های جدید را انجام داد.
 

اخبار مرتبط

گوشت ارزان شد

براساس آخرین آمار منتشره قیمت 6 گروه از مواد خوراکی در هفته منتهی به 20 مهرماه سال جاری با... 26 مهر 1397

نظرات شما