نسیم اقتصاد- مدیرعامل شرکت پتروشیمی خراسان با اشاره به افزایش تولید اوره و کریستال ملامین در این مجتمع، اعلام کرد: در هفت ماه نخست امسال تولید اوره و کریستال ملامین حدود 220 هزار تن و بیش از ظرفیت اسمی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از شانا، سیداسماعیل موسوی درباره وضع افزایش تولید در پتروشیمی خراسان به عنوان بزرگترین مجتمع صنعت پتروشیمی در شمال شرق ایران، گفت: در شرایط کنونی تولید امسال به دلیل تعمیرات اساسی کلی و نوسازی کارخانه که پارسال انجام شد، وضع مطلوبی دارد.
وی با اعلام این که از ابتدای سال‌جاری تاکنون از محل افزایش تولید، درآمدهای پتروشیمی خراسان حدود پنج درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: در هفت ماه نخست امسال، تولید تجمعی این مجتمع در حدود 350 هزار تن اوره بوده است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی خراسان در باره تولید محصول کریستال ملامین پتروشیمی خراسان، اظهار کرد: برنامه تولید 6 ماهه کریستال ملامین حدود 10 هزار تن بوده و این رقم در هفت ماه نخست امسال به حدود 11 هزار و 500 تن رسیده که فراتر از برنامه مصوب تولید است.
وی با بیان این که در تولید آمونیاک هم از برنامه تعریف شده جلوتر هستیم، افزود: به دلیل ضرورت انجام تعمیرات اساسی و بازرسی فنی یکی از مخازن ذخیره سازی آمونیاک، تولید این محصول اندکی کاهش یافته است.
موسوی تاکید کرد: در طول هفت ماه نخست امسال تولید اوره و کریستال ملامین پتروشیمی خراسان حدود 220 هزار تن بوده که همگی از ظرفیت مصوب برنامه تولید بالاتر بوده و از ظرفیت اسمی بیشتر تولید کرده ایم.
در حال حاضر پتروشیمی خراسان از ظرفیت تولید سالانه 330 هزار تن آمونیاک، 495 هزار تن اوره پریل و 20 هزار تن کریستال ملامین برخوردار بوده که خوراک این مجتمع از پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس تامین می‌شود.

اخبار مرتبط

طلا هفته‌ای آرام داشت

قیمت طلا یکی از باثبات‌ترین هفته‌های خود را پشت سر گذاشت و همین مسئله موجب شده است تا... 25 مهر 1397

نظرات شما