نسیم اقتصاد- عضوکمیسیون عمران مجلس، از تلاش کمیسیون متبوعش برای اجرایی شدن قانون اخذ مالیات از خانه های خالی خبر داد و گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی اهرم مناسبی برای ساماندهی بازار مسکن و اجاره بها است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد، شهرام کوسه غراوی با اشاره به حجم خانه های خالی در کشور، گفت: تعداد خانه های خالی در تهران بیش از سایر شهرها است زیرا چرخش سرمایه در این کلانشهر بیش از سایر جاها است.
نماینده مردم مینودشت،کلاله و گالیکش در مجلس شورای اسلامی،عدم توازن عرضه و تقاضا در بخش مسکن را مهمترین عامل رشد حبابی قیمت ها در این بخش دانست و افزود: بسیاری از خانه های خالی در شمال تهران با احتکار صاحبان آن ها بازار مسکن را دچار تب و تاب قیمتی کرده اند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه اخذ مالیات از خانه های خالی این واحدها را به چرخه مصرف نزدیک می کند، تصریح کرد: در حال حاضر حباب قیمتی در بازار مسکن وجود دارد و قیمت ها بیش از ارزش واقعی ملک بوده از این رو برای اینکه بتوان این نرخ های کاذب را از بین برد باید سازوکار ایجاد توازن میان عرضه و تقاضای مسکن را فراهم کرد.
وی با اشاره به تاثیر پذیری بازار اجاره بها از موضوع اخذ مالیات از خانه های خالی، گفت: اخذ مالیات برخانه های خالی، شاید نتواند در شرایط کلی بازار مسکن در کوتاه مدت موثر باشد، اما در بحث رهن و اجاره تاثیرات مثبتی دارد.
عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون عمران مجلس در تلاش برای اجرایی شدن قانون اخذ مالیات بر خانه های خالی برای ساماندهی وضعیت این بازار است، یادآور شد: این کمیسیون در نظر دارد با برگزاری نشست های تخصصی با مسئولان وزارت راه و شهرسازی یک بار برای همیشه به معضل خانه های خالی از سکنه پایان دهد تا به این ترتیب ساماندهی بازار مسکن ممکن شود.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما