نسیم اقتصاد- تعمیرات اساسی سکوهای میدان گازی پارس جنوبی، باهدف افزایش ضریب اطمینان تولید گاز در فصل زمستان امسال و انجام بیش از 74 هزار نفر ساعت کار بدون حادثه به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، مهدی رجبی، رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی اعلام کرد: تعمیرات اساسی 17 سکوی گازی پارس جنوبی در مدت 179 روز، از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز و در مهرماه به پایان رسید.
رجبی به صدور 9317 مورد مجوز کار انجام شده در این زمینه اشاره کرد و گفت: در طول مدت تعمیرات سالانه سکوهای پارس جنوبی، 74 هزار و 453 نفر ساعت کار بدون حادثه از سوی نیروهای شاغل در سکوها صورت گرفته است.
رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی انجام تعمیرات اساسی سالانه را عاملی برای افزایش ضریب اطمینان تولید پایدار گاز در فصول سرد سال عنوان کرد و افزود: این تعمیرات با در نظر گرفتن مولفه‌های ایمنی از جمله بازبینی و بررسی شیرهای ایمنی مخازن گاز و اطمینان از عملکرد آنها و همچنین پایش و تمیزکاری تجهیزات انجام می‌شود.
وی با اشاره به این‌که شرکت نفت و گاز پارس به منظور کاهش مدت زمان تعمیرات سالانه و با در نظر گرفتن برنامه پیشگیرانه، به سمت ایجاد تغییر در دوره انجام تعمیرات اساسی سالانه پیش می‌رود، افزود: انتظار می رود در سال‌های آینده، تعمیرات اساسی سکوهای دریایی پارس جنوبی از سالانه به 2 یا سه سال افزایش یابد.
رجبی، با بیان این‌که بیشترین میزان تولید گاز کشور از میدان پارس جنوبی برداشت می شود، اظهار کرد: هم‌اکنون مدیریت عملیات و تولید این شرکت راهبری 17 سکوی گازی پارس جنوبی را برعهده دارد و قرار است هفت سکوی دیگر در حال بهره برداری هم تا پایان امسال به‌طور رسمی تحویل این مدیریت شود.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما