نسیم اقتصاد- سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم خبر داد: از ابتدای سال تاکنون، 14 میلیون و 461 هزاربشکه میعانات گازی تولید و جهت صادرات بارگیری شده است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از شانا، سید محمد مهدی هاشمی، سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم پارس جنوبی گفت: پالایشگاه نهم به عنوان بزرگترین پالایشگاه مجتمع گاز پارس جنوبی و خاورمیانه، اکنون با تامین 11 درصد از گاز مورد نیاز کشور نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور دارد.
وی افزود: پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی از ابتدای سال تا کنون بیش از 14 میلیارد و 762 میلیون متر مکعب گاز از طریق سکوی دریایی و خط پنجم سراسری دریافت کرده، همچنین با تلاش شبانه روزی متخصصان و کارکنان فاز 12، در همین بازه زمانی بیش از 13 میلیارد و 255 میلیون مترمکعب گاز نیز شیرین سازی شده و امیدواریم این میزان تولید در شیرین سازی تداوم داشته باشد.
مدیر پالایشگاه نهم اظهارکرد: تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم با تلاش تمامی واحدهای عملیاتی در بخش های مختلف به خوبی و با رعایت کامل مسائل ایمنی و بدون هیچ گونه حادثه ناتوان کننده پایان یافت و اکنون این پالایشگاه با تمام توان برای تولید پایدار گاز هموطنان در فصل سرما آماده است.
وی درباره تولید میعانات گازی این پالایشگاه از ابتدای سال تاکنون گفت: با تکیه بر توان متخصصان جوان و با تجربه  از ابتدای سال تا کنون، بیش از14 میلیون و 461 هزار و 381 بشکه میعانات گازی تولید و صادر شده، علاوه بر این در همین بازه زمانی، حدود 46 هزار و 69 تن گوگرد دانه بندی شده بسیار مرغوب نیز در پالایشگاه نهم تولید شده است.
هاشمی ادامه داد: تولید روزانه گاز شیرین معادل 83  میلیون متر مکعب در تاریخ 12 تیرماه سال جاری با همت و تلاش متخصصان این پالایشگاه به ثبت رسیده است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: تلاش همه کارکنان در پالایشگاه نهم بر این است که بتوانیم از حداکثر ظرفیت های موجود بهره مند شده و سالی توأم با آرامش برای هموطنان رقم زنیم.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما