نسیم اقتصاد- یک کارشناس نروژی اعلام کرد همکاری با شرکت‌های نروژی می‌تواند به افزایش بهره‌وری در تولید نفت ایران کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد، اینگوار دواسوند، مشاور ارشد انرژی و از مدیران پیشین شرکت استات اویل در حاشیه سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو با اشاره به اهمیت مسئله IOR و EOR در زمینه ازدیاد برداشت، به خبرنگار شانا گفت: فکر می‌کنم همکاری با شرکت‌های نروژی در این زمینه بسیار مطلوب است.
وی افزود: ما در زمینه برداشت نفت، کشوری هستیم که بیشترین بهره وری را داریم و برخی چاه‌ها بیش از 90 درصد نرخ برداشت دارند، در حالی که اینجا در ایران شما در حدود 30 درصد هستید.
این کارشناس نروژی با اشاره به همکاری با وزارت نفت و شرکت‌های ایرانی در زمینه ارتقای توانایی، اعلام کرد برای کمک به انتقال فناوری نروژ به ایران کارهایی را آغاز کرده است.
سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو دیروز با حضور وزیر نفت، معاونان وی، مدیران بخش دولتی و خصوصی صنعت نفت افتتاح شد و تا روز پنجشنبه (20 مهرماه) ادامه دارد.
در این کنگره 33 سخنران شامل 16 سخنران خارجی و 17 سخنران داخلی که همه از صاحبنظران هستند، توضیحات خود را در حوزه‌های مختلف ارائه می‌کنند و بیش از 100 میهمان خارجی نیز در بخش‌های مختلف این کنگره حضور می‌یابند.
 

اخبار مرتبط