نسیم اقتصاد- طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر بهبود ارزش دلار و همچنین انتظار سرمایه‌گذاران برای انتشار جزییات آخرین نشست بانک مرکزی آمریکا، تغییر چندانی نداشت.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و در 1287.70 دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته به بالاترین قیمت از 27 سپتامبر به این طرف رسیده بود.
در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر 0.3 درصد کاهش یافت و به 1290 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه با 8.80 دلار یا 0.7 درصد افزایش، در 1293.80 دلار بسته شده بود.
به گفته یک معامله‌گر مقیم هنگ‌کنگ، در آستانه انتشار جزییات آخرین نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا سرمایه‌گذاران اندکی محتاط شده‌اند و احتمالا طلا در حال حاضر بین 1280 تا 1300 دلار معامله می‌شود. وی در ادامه خاطرنشان کرد 1300 دلار از نظر روانی قیمت بسیار بااهمیتی است و اگر طلا به این قیمت صعود کند، شاهد خرید بیشتری در بازار خواهیم بود.
بازارهای سهام آسیا روز چهارشنبه با دنبال کردن صعود وال استریت، افزایش یافتند و دلار بخشی از ضرری که اوایل معاملات داشت جبران کرد.
بازارها انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا در دسامبر برای سومین بار در سال میلادی جاری نرخ‌های بهره را افزایش دهد.
طلا به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا فوق‌العاده حساس است، زیرا نرخ‌های بهره بالاتر با افزایش هزینه نگهداری این فلز ارزشمند که سوددهی ندارد، به جذابیت سرمایه‌گذاری در آن لطمه می‌زند.
در بازار سایر فلزات ارزشمند هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.2 درصد افزایش یافت و به 17.11 دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، 931.10 دلار معامله شد و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری، 0.3 درصد افزایش یافت و به 935.85 دلار رسید.
 

اخبار مرتبط

قیمت طلا کاهش یافت

قیمت طلا کاهش یافت

نسیم اقتصاد- قیمت هر اونس طلا که در معاملات اولیه روز جمعه به 1361 دلار و 76 سنت رسیده بود،... 28 بهمن 1396

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت

نسیم اقتصاد- قیمت نفت روز پنج شنبه تحت تاثیر کاهش ارزش دلار و اظهارات جدید عربستان... 26 بهمن 1396

نظرات شما