نسیم اقتصاد- کرباسیان در رأس هیأتی به منظور شرکت در اجلاس پاییزه صندوق بین المللی پول، فردا به امریکا سفر می کند.

به گزارش پایگاه خبری نسیم اقتصاد به نقل از خبرنگاران جوان، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد به منظور شرکت در اجلاس پاییزه صندوق بین المللی پول بناست، فردا (پنجشنبه، 20 مهرماه) به امریکا سفر کند.
همچنین ولی‌الله سیف رییس بانک مرکزی نیز امروز (چهارشنبه 19 مهرماه) به‌منظور شرکت در اجلاس بهاره صندوق بین المللی پول به آمریکا سفر خواهد کرد.
در این سفر پیمان قربانی معاون اقتصادی و غلامعلی کامیاب معاون بین الملل بانک مرکزی، سیف را همراهی خواهند کرد؛ البته معاونان سیف از چند روز قبل به منظور شرکت در جلسات مقدماتی به امریکا سفر کرده اند.
گفتنی است نشست مشترک صندوق بین المللی پول (IMF) و گروه بانک جهانی (World Bank Group)، همه‌ساله در دو نوبت برگزار می‌شود، که طی آن از تمامی رؤسای کل بانک‌های مرکزی و وزرای اقتصادی و دارایی کشورهای عضو دعوت به عمل می‌آید.
اجلاس بهاره در اواخر فروردین ماه و اجلاس پاییزه (سالانه) به‌طور معمول در اواسط مهرماه در واشنگتن برگزار می‌گردد و هر سه سال یک بار نیز یکی از کشورهای عضو به‌عنوان میزبان اجلاس سالانه تعیین می‌شود.
از مهمترین نشست‌های این اجلاس، می‌توان به میزگردهای اقتصادی با حضور مقامات ارشد صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، نشست وزرا و رؤسای کل گروه 24، نشست معاونین گروه 24، اجلاس کمیته پولی و مالی بین المللی (IMFC) و کمیته توسعه (DC) اشاره نمود.
 

اخبار مرتبط

نظرات شما